Üdvözlet!
A napokban hoztak hozzám egy:
philips lc7.5e la
Model:32pfl7762d/12
Tv- t.
Az ügyfél elmondása alapján ķészenléti állapotban volt a tv,és keletkezett egy áram kimaradás miután a tv-t nem lehetett bekapcsolni.
A készenléti led sem világított.
A tv-t átvizsgálva a tápegységben egy 10 ohmos 1wattos ellenállás és egy 1.5nf 250vos kondenzátor volt elégve.
Csere után a készenlét létrejött de a tv-t nem lehetett bekapcsolni távirányítóval sem.
Mert hibakódot jelzett a led.Az első piros led villanás hosszan kB 2mp ig tart utána kettő rövid villanás.Ez adja a hibakódot.
Hibakód:112, vagy csak 12..?
Kérem aki tud segítsen ebben ,hogy mit jelent ez a kód és hogyan lehene kitörölni hogy a tv működjön.
Köszönöm szépen
Kasztner Károly
Üdv urak!
Ilyen hibával még nem találkoztam.Mondjuk ilyen tv-vel sem sokkal.
Adott ez a szörnyeteg,menne is rendesen,azt leszámítva,hogy kb 1-1cm-rel keskenyebb a képe.
Aztán melegedésre még jobban összemegy,2-3cm-t és kicsit egyenetlenek lesznek a szélei.Pár perc pihi után javul.
Lehűtöttem az imp kondikat és a tekercseket,de ugyanaz.
Az ERF cső tekercsét kizárnám,nem hinném,hogy vacakol.
Tárolt hibakód nincsen benne.
Ötlet,vagy tapasztalat?
Üdv és köszi!
Sziasztok!
A fenti típusú készülékhez keresek egy Távvezérlőt, Ha esetleg tudja valaki hogy milyen típusú darab kell ehhez kérem írja már meg nekem!
Előre is köszönöm!
Sajna a TV e nélkül használatra alkalmatlan. :(
Sziasztok.
Philips 25PT910B/01 tipusú tv-m kifehéredik pedig megvan a 200V is.A G2 minimumra van tekerve(a fénykép így készült),a 3 darab TDA6111q ic-ket már kicseréltem a képcső panelon,de hiába.A képcső nem zárlatos (szerintem).Természetesen nagy sugáráramnál
kikapcsol a tv(minimum G2-nél is).
Ez tipushiba lehet mert van egy ugyanilyen tévém egy másik is és ugyanez a problémája.
Kinek van jó ötlete erre a hibára.
Előre is köszönöm a segítséget.