Sziasztok,
egy 32PW8718/12 (EM2E) sasszival gyűlt meg a bajom. Kb. 2 hónapja kezdődött, nem volt EW korrekció. Akkor a rajzon nem szereplő 1401 biztosíték volt szakadt, más hibát nem találtam, ennek cseréje után meg is gyógyult a készülék. Most visszahozták, ismét nincs EW (sorméret kicsi és párnatorzításos) de a biztosíték nem szakadt (próbára rövidre is zártam) és egyéb hibát sem találok. 5467, 7480, 3481, 6480 átnézve. Mi lehet a baj? A tulaj elmondása szerint eleinte csak időszakosan jelentkezett a hiba.
(Valami nagyon nem kerek mert a 7480 "D" lábán 310 Voltot mérek.)
Köszi.
Tamás
Sziasztok!
Ennek a készüléknek az a hibája, hogy bekapcsoláskor nagyon sziszeg a sorkimenő, de később halkabb lesz. A kép két széle meg behullámosodik, de idővel ez is mérséklődik, de teljesen nem szűnik meg. Eddig cserélnem kellett a gratz két diódáját, mert zárlatosak voltak. Még cseréltem a sormeghajtó trafó körül egy 10uf-os kondit. Mi lehet a gond, kondi, vagy az optok ( most megcseréltem a kettőt, de semmi változás ) segítségeteket köszi!
"ledsor cserére vár"
kétszer is felvillan a fény egy századmásodpercre. és látható a philips emblémája egy villanás erejéig aztán teljes sötétség.
ilyenkor mit a pálya?
korábbi:
Üdv mindenkinek !!!
találtam kidobva ezt a készüléket, távirányító nélkül. mit lenne érdemes elsőnek kezdeni vele?
-mármint hogyan kell megállapítani hogy mi a hiba?
-itt nincs ilyen hibakód mint a mosógépnél?
Sziasztok!
Olyan hibával hozzták ezt a készüléket,hogy nem csinál semmit csak villog a stby led!A táp részét rendbe raktam meg a TDA 1521-et is cserélni kellett,főleg az okozta a galibát.Utánna kiderült,hogy a fénypont kioltása se tökéletes!
De még hibából nem elég ennyi,visszintesen vannak benne csíkok,nem szabályosan helyezkednek el(nem visszafutás csíkok).Erősebb adónál nem annyira feltűnő,de gyengéknél nagyon zavaró!Ha külső videójelet kap akkor is jelentkezik!Olyan mintha vmi zajos lenne!Tudtok erre vmi ötletet adni?
A hangnormát lehet szervizmenüből váltani?Vagy inkább 1Mhz rákeverő és kész?
Köszi előre is az infókat!
Üdv. Miki