Sziasztok
Egy ismerosom kerdezett egy ilyen TV-rol:
Philips 46PDL8908S-12
Azt mondta alaplap kell bele. Kerdem, miert olyan biztos, hogy alaplap, es mit csinal?
Mondja, hogy amikor kinyitottak, SMD kondik voltak lepotyogva a proci korul es "7-es hibat ad".
Nem tudom, hogy a LED pislogasara gondol, vagy mas hiba?
Szerintetek ez egy tulmelegedett proci es menthetetlen? Vagy meg lehet menteni az alaplapot? Ha jol tudom, QFU1.2E van benne.
Minden jot,
Janos
Sziasztok !
Jó 2 hét után miután már ott tartottam, hogy kicserélem a kávát is :-), a torzítás, hor. eltérítési, gerjedési hiba maradt. Tranzisztorok, elkók jöttek-mentek a tápba, a feszültségi értékek mind jók voltak, mikor kiszedtem az R 3430 rajz szerint 820 ohmos ellenállást. E alkatrész a sortrafo tr 5422 tövében bújt el, szinte újnak látszott, lábain meg voltak a kb 95 V , így nem háborgattam.
Uraim ! Az ellenállás pofátlanul ZÁRLATOS :-), ne nézzetek hülyének !
Metex-el, és még egy másik digittel is megmértem, 0.2 ohm. Ez hogy lehet ?
Kicserélve visszaállt a kép, nincs torzítás, jó a hor. eltérítés !
Nem nyugodtam bele, visszaraktam a rossz ellenállást ! :D
A kép újra rossz lett, tehát ez okozta a hibát !
Ráadásul az eredeti /zárlatos, még nem volt kiforrasztva / ellenállás :-) lila lila ezüst arany , kb negyed w ! Sehogy sem jön össze a dolog, de hát amatőr vagyok.
A lényeg, hogy jó lett, köszönöm a segítséget !
Sanyi
Tiszteletem a Tanya szorgos tagjainak!
Adott, egy TX-29AD10F készülék, melynek, A68ESF002X43 képcsövéből, eltűnt a kék szín. (Katód potenciál, nem érdekli)! Nem nagyon fűlik a fogam a cseréjéhez, de a tulaj szeretné megjavíttatni. Keresek, valamilyen beszerzési forrást, az említett képcsőhöz, ármegjelöléssel.
Válaszaitokat előre is köszönöm:
exGelkás
Picit bővítettem.
Kalex
Üdvözlet mindenkinek!
Egy förmedvénynek keresem a rajzát,sajna nincs saszészám csak modelszám van.
Ennek a készüléknek a baja,hogy ki veri a biztosítékot .A mosfetet néztem nem zárlatos,a grécben elszált 2db dioda csere megtőrtént de továbra is fenn áll,
de müszerrel nem mérek zárlatot.Még próbálom az optocstolót cserélni hátha megszalad a táp.Vagy ha valakinek van még más tapasztlása akkor ha lehet ossza meg velem.A készülék modelszáma:(PHILIPS) MODEL száma:25PT4513/02.Ha valaki tudna segíteni akkor azt megköszönném!
Üdvözlettel:parabola