Szevasztok Kollégák!
A fenti TV, mint később kiderült már mást is elszórakoztatott, csak a kedves tulajdonos ezt elfelejtette mondani akkor, amikor idehozta, ha nem lenne közeli rokon, akkor nem is foglalkoznék vele. (Jó, hogy az embernek vannak rokonai.)
Az a baja, hogy nem indul Std-By-ból, csak akkor amikor akar. Ha egyszer beindult, akkor már tartósan működik.
Kiderítettem, hogy a jelenség amiatt van, hogy Std-By-ban a +9S alacsony, 7, és 7.6V között akármi. A +9S, és a TDA8362 Pin36 között van még egy 270R SMD, és azon is esik feszültség.
A TDA8362 Pin36-ra legalább 7.2V kell, ahhoz, hogy a soroszcillátor beinduljon, persze, ezt előbb ki kellett derítenem.
Ha viszont egyszer beindult, akkor a TDA8362 Pin36-on felmegy a feszültség 9V-ra.
Gyakorlatilag a TD8362 csak szívességből indítja a soroszcillátort, ha egyáltalán indítja.
Nem sikerült rájönnöm, hogy mit kellene tennem, hogy Std-By-ban a +9S feszültsége az adott alkatrészekkel felmenjen 9V-ra.
Az elkó méréseken, cseréken, alulról való ugyanolyan érték ráforrasztásokon, a 7505 +5S-t előállító tranzisztor cseréjén már túl vagyok.
Több alkatrészt is cseréltem próbára minden eredmény nélkül.
Ebben nem a hagyományos záró transzverter van, ez nyitó irányba tölti a rendszer feszültség elkóját.
Arra gondoltam, talán a hálózati trafó vasmagjának a mágneses tulajdonságai változtak meg az idők folyamán.
Próbálkoztam különböző dolgokkal.
Std-By-ban +9S most éppen 7.22V, ha a rendszerfeszültség elkóra 2515 47uF-ra 1.2K-t, vagy annál kisebb értéket teszek, akkor 9.81V-ra megy fel. Vigyázat, ez 7.68W! Szóval egy ekkora teljesítményű ellenállás még sem kellene beépíteni a TV-be.
Vagy:
Külső 9V-ról diódán keresztül a +9S-re feszültséget adtam. Az áramfelvétel ON/OFF 0mA/46mA ez volt a nagyobb áramérték. Ezzel természetesen indult mindig.
Szóval, ha bele szerelnék egy 100mA-t adó 9V-os tápegységet, az biztosan megoldaná a problémát.
Egy ilyen nevű rajzot megpróbáltam feltölteni a tanyára: Philips_L6.1AA.pdf, mérete 1332KB, de a keresővel nem találtam meg, nem tudom, hogy miért nem.
Hátha nem vettem észre valamit, és lenne ennek a tévé tápegységnek egy egyszerűbb megoldása is.
Köszi!
Szevasztok!
Az ID:251947-ban leírtak szerint jó lett a televízió.
Üdv.: Pista.
Tisztelt kolegák,
címben említett nem hajlandó kimozdúlni a folyamatos piros LED állapotbol, sem a hátlapon található gombbal sem a távírányítóval sem a HDMI csatlakozón keresztűl. A tápon megvannak a 12 és 5V, az alaplapon jelen vannak az 5V, 3V3 és az 1V2. A proci jelen pillanatban hideg. A nagy kérdés ha valakinek tapasztalata van ezzel a tipussal, hogy a pocit átgolyózni (megoldható helyben de nem csinálnám hiába), vagy az NAND átprogramozása (nem oldhatom meg helyben, de 1 belgrádi fickó kb 15E értékben kűld 1 programozottat, persze ha van neki). Ez a példány egész szépen kihúzott 3 évet, egy másikhoz képest amely 2év 1napig bírta a gyűrődést.
A tisztelt kolegák visszajelzését várva,
üdvözletem
Sziasztok!
A fent nevezett TV semmi életjelet nem ad magából.
Ha kiveszem az SSB panelt a reléje kattan. A tápban nem találtam hibát ezért gondoltam SSB panelt kellene cserélni benne. Kérdezném nincs-e véletlenül valakinek bontásból egy ilyen panelja és meg is válna tőle?
Köszönettel: Szöllősi Sándor
Üdv a Tanya minden felhasználójának!
Új vagyok itt, ezért picit félve....
Egy Philips okoz gondot. Úgy került hozzám, hogy a készülék minden funkciója használható, de a sorméret nagyjából a képernyő 3/4 -ét teszi ki parabolás kezdettel és véggel. A képméret teljes, a kép felső 1/5-e kissé zajos.
A készülékhez az MG2.1E kapcsolási rajz tartozik. A feszültségek minden ponton egyeznek a rajzon feltüntetett értékekkel. Először állok olyan készülék mögött amiben minden processzor vezérelt. Vakon nem szeretnék tapogatni a készülékben, mert lehet, több kárt okozok, mint hasznot. Szeretném magamnak megtartani, ha sikerülne meggyógyítani. Ehhez kérem a segítségeteket.
Előre is köszönöm: Mihály