Sziasztok ,
Adott egy Philips 32PHH 4101 LCD TV amelynél sajnos probléma van a háttér világítás tápegységével. A Backlight Step-Up központi része egy PF7708 B SMD IC (SO-8 tokozású) .
A jelenség a következő : A készülék bekacsolásakor egy pillanatra felvillan a Philips Logó nagyon rövid időre majd teljesen sötét az LCD felület.
Ez a felvillanás nagyon rövid ideig tart.
Amit eddig megtettem :
A teljes tápegységben a puffer kondenzátorokat cseréltem.
-A backlight rész bementén a feszültség : 12 Volt ,a a kimenetén a LED csatlakozónál pedig 18 Volt.
- Le töltöttem az PF7708B IC adatlapját amely sajnos nagyon szűkszavú tulajdonképen egy oldalas datasheet........
- A teljesítmény eszközök forrasztásait ellenőriztem átforrasztottam de így sem jártam sikerrel sajnos....
-Ami nagyon érdekes ,olyan ez a hiba jelenség ,hogy mintha maga a főtápegység is váratlanul le tiltana ,pedig nem találtam zárlatot / zárlatos eszköz sehol. Ez onnan tudom ,hogy a főpuffer kondenzátor teljesen feltöltődve marad . Olyan mintha a fő táp kontrollere nem "dolgozná el" a pufferben tárolt feszültséget.
Ezzel a problémával kapcsolatosan tisztelettel kérnék tőletek egy kis segítséget :
-hol találhatok a készülékhez Philips 32PHH4101/88 kapcsolási rajzot / service manualt ?
- mennyire gyakori az ,hogy a PF7708 LED kontroller meghibásodjon ?
-létezik-e az PF7708 hátér LED meghajtóról részletesebb adatlap ?
Előre is nagyon szépen köszönöm a segítséget mindenkinek !
Üdv : Lengyel József
Sziasztok!
A héten került hozzám ez a készülék, első bekapcsoláskor ment 5 percig, majd kikapcsolt készenlétbe. Azóta meg ha bekapcsolom megjelenik a készenlét, és indítás után egyből villog a led, és nem csinál semmit. Amit néztem hogy a 300V megvan, készenlét megvan, de más feszültséget nincs. Kivett sorvégtranyóval sem jön meg a nagy tápja, vagy ezt nem is lehet műterheléssel indítani? Amit találtam leírást a 22R és a 100R azok rendben vannak, a test átforrasztva.
Sziasztok,
van itt egy ilyen TV. Készenlét van, ha ráindítok, egy pillanatra mintha indulna, de aztán elkezd villogni a LED, egy hosszú egy rövidet. Sortáp 80 Volton áll készenlétben is és "villogó üzemmódban" is. Két sortápszűrő kondit kicseréltem. Mi lehet ez? Számomra ismeretlen a készülék.
Köszi
Üdv
Tamás
|
PHILIPS LED TV 42 MODEL : 42PFA4609/00 MAIN:TSUMV59-T8C1 471R1055
MODEL : 42PFA4609/00
MAIN BOARD : TSUMV59-T8C1 471R1055
PANEL : K420WD5 LE280 H200
T-CON : V14 42DRD TM120 CONTROL _ VER 1.4B |
IC U10 SPI Flash GD25Q32
.