Sziasztok!
Régebb óta nálam van egy Philips 43PUS6503 tv ami a philips logo után 3 mp -ig kiteszi a nincs jel feliratot - aztán újraindul.
USB frissítés kellene, de a gyári frissítést nem lehet feltenni mert nincs idő az újraindulások között...
Ez a file jó lenne, de nem tudok regisztrálni. Fordítóval nem lehet, nyelvet meg nem tudok:
https://maintv.ru/index.php?topic=1113.0
Előre is köszönöm!
Sziasztok Tanya lakók!
Lehet,hogy béna vagyok,de nem találom a fenti készülék kapcsolási rajzát az adatbázisban.Ha valaki tudna segíteni,örülnék.Köszönettel Reparátor1
Sziasztok!
Doku már van,de nem boldogulok a TV-vel.Állítólag kikapcsolták a hálózatot,és többet nem indult.Tápot áttúrtam,cseréltem a kondikat és a táp IC-t,de nem indul.Nem találok 5v-ot,a sorvég tápon 54V-ot mérek,és a standby LED nem világít,fel sem villan.A sorvégben a típusos 220pf zárlatos,minden más,beleértve a kapcsoló FET-et is jónak mérhető.Innentől nem tudom,rossz a tápom,vagy letiltja a tv.Ez nem szarandos típus,a hangvég IC-t leválasztottam,mert valahol olvastam,hogy erre hajlamos letiltani.Ha valaki tud segíteni,örülnék neki.Reparátor1
Mester urak!
A fenti tv-hez szeretnék segítséget kérni. A kép nagyon sok idő mulva jön be.10-15 perc is lehet. Amíg nincs kép a TDA 6101Q nem ad vissza jelet a TDA 4780-nak. A 6101-eken a 12 és 200 V megvan, a többi akkor áll be rendes értékekre amikor elkezd működni. Ha egy pillanatra kikapcsolom akkor is sokára jön be a kép, de kikapcsolásig megmarad. Ha bejön a kép a fehér egyensúly se teljesen ok. A kék egy kicsit gyenge. A képcső elfáradása az oka a késői felállásnak? Ha igen akkor nem lehet valamivel elősegíteni a beindulást? Már ugye képcsőcsere nélkül. A képcső típusa W66ESF 002x44.Azt hallottam, hogy ezeket a Philips csöveket nem sok sikerrel lehet regenerálni.
Előre is kösz.: kollerp
Sziasztok!
Van itt ez a címben jelzett kiváló kézi készülék, amelynél a LCD panel bal oldalán a bekapcsolás után egy ideig hol a teljes felében fullra fekete, hol csak egy szélső sávban a kék háttér világosabb és időnként abban a sávban vízszintes csíkokkal bozorog is a kép. Idővel enyhül a hiba, majd végül jó lesz a kép.
Nos, levettem az LCD panel fém keretét és szemből a bal szélső, a COF-ról az LCD-re vezető szalagkábelt finoman mozgatva jelentkezik a hiba, azaz kb. 10cm-es sávban a fent leírt jelenség. A felesben fekete kép ugyan nem, de amikor jobban pisztergáltam a ribbont, akkor néha kép bal oldali 50%-áig is megmoccant az addig csak a kekenyebb sávban hibás kép.
Kifigyeltem, hogy amikor a COF panelre az ujjammal rászorítom a szalagkábel COF panel felőli végét, akkor nincs további reakció a mozgatásra, ezért arra gondolok, hogy nem megtört a ribbon, vagy pedig a chip a közepén lett kh-s, hanem elengedhetett a "vasalás" a ribbon COF panel felőli rögzítésénél.
Az volna a kérdésem a Tisztelt Urakhoz, hogy milyen célravezető megoldás volna ennek a hibának az orvoslására a nyilvánvaló kitámasztáson túl, gondolok itt valamilyen megfelelő ragasztó típus, vagy más a panel épségét nem veszélyeztető rögzítési mód alkalmazására, mivel a kép kis idő után helyre áll, ezért jó volna még nem leamortizálni az LCD panelt.
Előre is megköszönöm a javaslatokat!
Üdvözlettel: dongo