Sziasztok !
Segitséget szeretnék kérni a fent jelzett TV-vel kapcsolatban .
A készülék nem működött amikor hozzám került . A tulaj elmondása szerint mielőtt tönkrement
a kép - szemböl nézve - jobb oldala EW hibára jellemző módon beszükült .
Sorvégtranzisztor (BU4508DF) csere után elindult , a jelzett hiba jelentkezett majd egy perc után megszünt .
Ezután kb. egy órán keresztül tökéletesen működött .
Egy ki-be kapcsolás után ismét jelentkezett de már szinte állandó jelleggel . Ekkor a sorvég-
tranzisztor hűtőbordája forró volt .
Elképzelésem sincs hogy mi okozhat ilyen hibát.
Várom a tapasztaltabb kollágák segitségét !
Üdv.
gabicsizi
Segítséget szeretnék kérni. Hoztak egy Philips 21pt1653/58p-s televíziót amiben L6.2AA chassi van .Nem akart be kapcsolni , csak villózott a képernyő. Ki cseréltem a tápjában a kondikat és már szépen üzemel is. De van eggy hibája ami zavar, ha hangosítom , hiánízik a képernyőről a hangerő visszajelzése. Hangosodik ,halkul csak nem mutatja a képernyőn.Ha viszont a scart bemeneten adok be jelet, akkor meg jelenik. Valakinek van-e valami ötlete ,vagy találkozott-e hasonló hibával.
Előre is köszönöm.
Üdv. Mindenkinek!
Ehhez a tv hez nagy valószínűséggel eprom tartalom kellene. Táp hibája kijavítva mégsem indul,csak periódikusan rá rá próbál a háttérfény is fel fel villan.
Esetleg,ha valami más tapasztalat van valakinek,szivesen tanulnánk.
:help:
Üdv mindenkinek!!
Multkor kb-3-4 hete már kaptam segítséget IDTV-101 függ eltéritéssel kapcsolatban, a segítségetekkel megtudtam oldani a dolgot, a végső megoldást egy EREDETI TDA8177F hozta meg, megjegyzem az volt a negyedik függ ic amit bele raktam (de talán mind hamis lehetett????) és maradt a hiba jelenség mindig szinte ugyan az.A bolt ha beindul..., most nem ez a típus kerül hozzám de az eltérítő rész szinte ugyan az a rajz szerint.A jelenség ---egy vékony színes csík a képernyő alsó harmadába, az előzőből tanulva az összes kondi csere, ellen állások végig mérve, táp feszek meg vannak a függ IC-n, fürész jel is van ahol a rajz mutatja , ami érdekes még az ,hogy a bekapcsolás után kb csak 1.5-2-perc után indul be a készülék, addig síri csend. Vajon az eltéritésnél lehet még valami ami a figyelmemet elkerülte vagy esetleg valami máshol is lehet még valami ami még ezt idézi elő???
Meg köszönök minden segítséget. Én csak amatőr szinten, hobbiból javítgatom ezeket a halálra ítélt ketyeréket, tehát elnézést a nem teljesen szakmaisan fel tett kérdésekért.
Üdv Sallaan1
:bow: :help: