Sziasztok!
Egy Philips FW-C380-as hifi cuccban lézer egységet kellett cserélni. Meg is jött, ki lett cserélve, elkezdi fókuszálni, felpörgetni, olvasni a gyári CD-t és a végén kiírja, hogy nincs lezárva a cédé és tovább lép. ezt tudja a végtelenségig csinálni. A lézer teljesítmény állítás nem megoldás, bármilyen intenzitás mellett ugyan az az eredmény. Lehet ez optikai fej hiba, vagy esetleg az elektronika viccelődik velem? A szalagkábel rendben van, nincs szakadás.
László
Kedves Szakik!
Az alany egy első generációs CD lejátszó a Philips-től. :-)
Meg lett véve. 1 napig tökéletesen működött. Azon az egy napon nem tudott olyan írott, vagy karcos lemezt berakni a tulaj, amit röccenés nélkül ne játszott volna le stabilan. Következő nap reggeltől nincs hang. Mindent rendesen csinál, léptet, kijelző számlál, de hang, az nincs.
Ami ellenőrizve lett:
- Kimenet megszakító KILL reed relék működnek, zárva vannak. A vezérlésük rendben működik.
- MUTE jel a processzorból az I2C dekóder után rendben működik, a DECODER áramkörökbe (TDA7020) rendben eljut. (lejátszáskor 5V, stop módban 0V).
- Az előéletében elektrolit kondenzátorok cserélve lettek Nichicon-ra. Furatgalvánok javítva vannak (ez szemrevételezéssel ellenőrizve)
- Tápfeszültségek rendben megvannak. Tápkondik is láthatóan cserélve lettek.
- A DAC-okon (TDA1540D) az SM-ben odaírt DC szintek kis tűrésen belül (-/+0,2V) rendben megvannak.
A készülék nem nálam van, én távsegítséget próbáltam adni a tőlem távol lévő ismerősnek. Multiméterrel ennél tovább nem tudtunk menni. Szkóp és szkóppal méréstechnikai gyakorlat a helyszínen nem áll rendelkezésre.
Keresünk Budapesten olyan szakit, aki hozzáértően tudná feltárni és megjavítani a hibát. A munkát nem ingyen kéri a tulaj.
Kérem szépen annak a jelentkezését, aki a fentiek alapján a javításhoz késztetést érez és hozzáértéssel rendelkezik.
Az érintett feleket szívesen összehozom...
Köszönöm!
Gábor
Sziasztok!
Hozzám került a fenti készülék a tulaj bevallása szerint széthajtották. Maxin ment aztán elhallgatott.Néztem a kapcsolási rajzot ahol a végfok tápja 16,2V nálam mérve 36,2V. A FET átvezet. Renben , rendeltem hozzá egy teljes végfok áramkört. FET , IC két tranyó a védelemhez. Beépítettem a két tranzisztort és a FET-et de az IC 1. lábára (nincs beültetve) megint csak 36,2 volt jut. Diódákat mértem jók .Mivel elég nehézkes és drága az alkatrészek beszerzése nem akarom megkockáztatni hogy beültetem az IC-t bár az a gyanúm hogy csak akkor áll be üzemi feszültségre. Ebben kérném a segítségeteket.
Üdv Belfi!
Üdv!
A fenti mini hifivel lenne probléma. Ismerősé, szóval a kezdetekről nem tudok, csak szólt, hogy zúg az egyik hangszóró. Csak AUX-on keresztül használja az erősítő részt. A jobb csatornán, brummhoz hasonló zúgás hallatszott, de szakaszosan, tehát kb. 0,5 másodpercig igen, aztán ugyaneddig nem, és újra. A zene hallatszik ezen a csatornán is, adott hangerő felett elnyomja a zúgást. Ha teljesen levettem a hangerőt, a zúgás is abbamaradt. A bemeneti RCA kábelt lehúzva, a zúgás megmaradt.
Mi okozhat egyáltalán ilyen szakaszos zúgást? Ilyet, ebben a ritmusban még nem hallottam. A tápja ennek hagyományos trafó, diódák, puffer...semmi nagyfrekvenciás, ahogy néztem a SM-ját.
Találkoztatok már ilyennel?
Gondoltam olyanra is, hogy esetleg valamilyen másik készülék zavarhatta ott nála a hifit, ami a közelében volt, de akkor miért csak az egyik csatornát zavarta volna?