Üdv Philips CD104-el szenvedek 1 napja, minden működik csak hang nem jön ki belőle, de ha a reed relés zajzár reedjeit átkötöm egy vezetékkel akkor szól szépen és tisztán, esetleg ötlete valakinek?
Sziasztok!
Egy kis segítséget szeretnék kérni tőletek!
Ünnepek alatt akad egy kis idő foglalkozni fent említett eszközzel.
Probléma: Semmilyen életjelet nem ad magáról, nem világít egy LED sem. Gombokra nem reagál.
Szétszedtem csatoltam képet, méregettem. 12V transzformátor működik, biztosítékok jók, egyenirányítás jó, átkerül a +/-12V a végfokozati panelre. Innentől kezdve nem tudom hogyan tovább.
Látok egy "pufferkondit"?! fel van púposodva.. gondolom túlfeszültség miatt.
Segítséget, javítási tippet előre is köszönöm! Csatoltam képet a Hi-Fi-ről! Mindenképp meg szeretném javítani.
üdv: Csady
Sziasztok!
Nincs valakinek kapcsolása a fenti hordozható CDs, magnós rádióhoz?
Edmundson
Szevasztok!
A felvetésem inkább csak költői kérdés jellegű, hiszen a CXA1538M SMD IC a SINI-nél 8586Ft. Meg ugye az utánvétes postadíj.
Rajzom, persze nincs hozzá, de van az IC-hez adatlap.
A hiba:
A Vcc (Pin7) a testre 10R-t mutat a multiméterrel, miután kivettem az R12 68R előtét ellenállást.
Az R12-re beérkező feszültség amikor az R12 ki van véve 6.27V.
Visszatéve az R12-őt a Pin7-en 0.53V van jelen, eközben az R12-őn 5.73V, ebből adódóan a Pin7-re 84.2mA folyik. Ez az áram 8.5mA (AM), illetve 11mA (FM) lehetne az adatlap szerint.
Esetleg nem túl szerencsés ez a konstrukció? Hiszen ez az IC elvileg nemigen hibásodhatna meg.
Volt már valakinek a CXA1538M SMD IC-vel ehhez hasonlítható meghibásodása?
Köszi!