Sziasztok!
A fent említett tv került hozzám aminek se háttérvilágítás, kép, hang nincs. Bekapcsoláskor a TV ledje felvillan kb. 5mp-ig utána kialszik, a tápon mért feszültségek rendben vannak, viszont az alaplapon mért egyik feszültségel gondom van. a képen amit csatoltam az alaplapi feszültségekről minden feszültség rendben van kivéve egy feszültség ami a L701-es tekercsen kellene legyen +1.5V, ez a feszültség nincs. Zárlat van a +1.5V kimenettel a testre. A rajzon lévő alkatrészeket ellenőriztem de egyik sem okoz zárlatot, létezik hogy a kis U703-as zárlatos és ez okozza fent említett hibákat és nem engedi a TV-t beindulni?
Előre is köszönöm a segítséget!
Üdv.: Attila
Tisztelt Kollégák!
A fenti készülék azzal a hibával került hozzám, hogy bekapcsolva a TV-t csak a készenléti LED villog vörösen, vagy 3-4 perces üzem után (ez idő alatt az kép, hang teljesen jó) kapcsol ki a készülék és a készenléti LED villog vörösen.
A tanyán található szerviz leírást használva a tápegységben lévő 5204 számú trafó lábain repedezett volt a forrasztás. A forrasztási hibák javítása után a tápfeszültségek megmérve jók a készülék szépen működött. Kettő hétig.
Most a hiba jelenség a következő:
Bekapcsolva a tv-t hálózati kapcsolóval a készenléti LED 2 másodpercig vörös, majd bekapcsol az 1002 jelfogó a LED sárga ez az állapot kb. 14 másodpercig tart ez idő alatt, a tápfeszültségek mérhetők és a pontosan a kapcsolási rajz szerinti értékűek. Az 1002 jelfogó elejt a készenléti LED folyamatos vörös lesz és a készülék stabilan készenléti helyzetbe kerül.
Készenlétből indítva a készüléket a meghúz az 1002 jelfogó készenléti LED 3 másodpercre sárga, majd meghúz az 1007 jelfogó hallani a demagnetizáló tekercs „hangját”. A készenléti LED rövid időre zöld majd 1002 jelfogó elejt utána villogó vörös lesz.
A tápegységben a szekunder oldali elkókat cseréltem, a sorvégfokozatban és a függőleges eltérítő áramkörben zárlat nem mérhető.
Találkozott valaki közületek hasonló hibával? Mi okozhat ilyen hibát? Melyik áramköri részben lenne célszerű vizsgálódni?
Köris
Sziasztok! Most írok először ide, mert teljesen új vagyok . Nem vagyok Tv szerelő és ezért fordulok hozzátok segítségért!
Kb. 2 hete kaptam egy 82cm-es, 100Hz-es síkképernyős Philips TV-t és az a gond, hogy nem indul! Bedugom a konnektorba és csak a led világít, de közben villog is, kép, hang nincs! Az összes kondit kicseréltem, kivéve a 220mikroF/400V-osat nem, mert csak csütörtökön lesz. Azért cseréltem ki az összeset, mert biztosra akartam menni . Az a baj, hogy a hiba továbbra is fennáll, ráadásul valaki már javítgatta már előttem, mert szerintem a tranzisztorok ki lettek cserélve. Aki tud, legyen szíves segítsen, nagyon tetszik ez a nagy TV...az 55cm-es után . Rajzom van hozzá, ha esetleg segítene valaki, akkor elküldöm a rajzot neki is! A rajz szerint 375V-ot kellene mérni a fennt említett pufferkondi(ha jól tudom, de ha nem így van javítson ki valaki) lábain, de csak 300V-ot mértem! Előre is köszi!
Szevasztok
Hoztak ma egy tv t ami a nagy viharba tönkrement,illetve hát majdnem.
Egy philips l01.2e készüléket,minden müködik rajta csak egy időütán,ki be kapcsolgatott,és nem reagált a távra.Lekapcsoltam a vevőt
és külön müködik.
Azt szeretném megkérdezni menyi lehet az eltérés a 3.3 voltnál,mert nekem most 2.77-80 van a proceszoron,szerintem ez kevés.