Tisztelt Urak!
Hátha valakinél megfordult már ez az inverter.
A tv indít egy pillanatra felvillannak a csövek és letilt.
Szétszedtem a kijelzőt a csöveken nem látszik semmi.
Szeretném az inverter védelmet kiiktatni hogy meg tudjam nézni minden cső világít-e.
Az inverter trafó induktivitásra és ellenállásra mérve egyformának tűnik a két oldal, de egy ugyanilyen totálkáros panelből áttéve a trafót a helyzet nem változik.
A táp-inverter panel száma: 715G3812-P02-H20-003U
Az inverter vezérlő ic UBA2071AT
Üdv urak!
Azt hittem nem tud meglepni egy ilyen,de mégis.
Szar volt a sortáp elkó.Ez szokásos.
Kicseréltem BC547-re,majd BD139-re az 5V tranzisztorát,100uF-ra az 5V 22uF-ját.Átkötöttem a biztit.
Ahelyett,hogy elindulna,semmit nem csinál,csak a LED világít.Kicseréltem a sormeghajtó optót,kimértem a megh. tranzisztort,bétája oké.Kicseréltem a Jungle IC-t is.
8V megvan,5V szintén,sortáp 97V.A sor BU kollektorán is ott van.
Azt figyeltem meg,hogy ha pár percig bekapcsolva hagyom rendesen melegszik a BU.
Trafós lenne?
Még sosem cseréltem ilyenben,max ha csattogott.
Ötlet?
Köszi!
Sziasztok!
A fent nevezett projektoros tvének az a hibája, hogy késznlét meg van, de utána semmi. A kijelző át vált mint ha működne, de nem indúl el a táp, majd a kijelzőn három szimbolum elkezd villogni, ez a MUTE,STEREO,Stand-by kijelzés. Mi lehet ez, a védelem is ki van kötve és így sem indul. És még egy kérdés ki lehet-e proci panel nélkül probálni hogy elindul a táp, hogy ne kellene mindig vissza építeni a tvébe?
Sziasztok!
Adott a címbeli szerkezet.Epromot cseréltem,mert EW hiba volt.Tuti eprom hiba volt mert másik digitlappal jó volt a geometria.
Beállítom az értékeket,de állítólag van a sasszin egy "write enable" jumper és át kéne kapcsolnom,hogy el is mentse a beállításokat.
Valaki csinálna egy fotót,hogy hol találom,mert átnéztem az egész panelt de nem találom.
Előre is köszönöm!
Üdv.:S