Hi everyone,
I'm trying to repair a philips 55PUS7809 with power but no picture.
After disassemblying it, I found out that a Q3 transistor had blown away on the T-Con board réf. 6870C-0502B (LG Display)
Anyone could help me finding the diagram of this board?
Thanks a lot.
04/07/2019 : I ordered the board on aliexpress.com
10 days after, I received a refurbished board with one inductor case broken. Also I had to pick up a LVDS lever from the old board to replace one missing
on the new board.
After plugin everything back, Tv is working again !!
Bought 1400€ 5 years ago, I'm happy to fix it with only 8€ (shipment included)
THanks Aliexpress !!!
Sziasztok!
Nevezett készülék bekapcsolást követően, pár másodperc után lefagy. Értem ezalatt, hogy bár a led villogásával jelzi, hogy veszi a táv/gombsor jelét, de nem reagál rá. Bekapcsolás után a menüt elő tudom hívni, párat még navigálni is tudok, de pl. a beállításokig már nincs idő eljutni. Ha ezen időn belül sikerült programra állnia, akkor a kiválasztott műsoron bármeddig megy gond nélkül viszont váltani stb. nem lehet. "Szokásos" próbálkozáson (szerviz csati rövidzár) már túl vagyok, de nem segített. USB frissítést sem tudom elindítani. Lenne valakinek még más ötlete (alaplap cserén kívül) amit megoszt velem?
Köszönettel: Kiss Zoltán
Sziasztok!
Van itt ez a címben jelzett kiváló kézi készülék, amelynél a LCD panel bal oldalán a bekapcsolás után egy ideig hol a teljes felében fullra fekete, hol csak egy szélső sávban a kék háttér világosabb és időnként abban a sávban vízszintes csíkokkal bozorog is a kép. Idővel enyhül a hiba, majd végül jó lesz a kép.
Nos, levettem az LCD panel fém keretét és szemből a bal szélső, a COF-ról az LCD-re vezető szalagkábelt finoman mozgatva jelentkezik a hiba, azaz kb. 10cm-es sávban a fent leírt jelenség. A felesben fekete kép ugyan nem, de amikor jobban pisztergáltam a ribbont, akkor néha kép bal oldali 50%-áig is megmoccant az addig csak a kekenyebb sávban hibás kép.
Kifigyeltem, hogy amikor a COF panelre az ujjammal rászorítom a szalagkábel COF panel felőli végét, akkor nincs további reakció a mozgatásra, ezért arra gondolok, hogy nem megtört a ribbon, vagy pedig a chip a közepén lett kh-s, hanem elengedhetett a "vasalás" a ribbon COF panel felőli rögzítésénél.
Az volna a kérdésem a Tisztelt Urakhoz, hogy milyen célravezető megoldás volna ennek a hibának az orvoslására a nyilvánvaló kitámasztáson túl, gondolok itt valamilyen megfelelő ragasztó típus, vagy más a panel épségét nem veszélyeztető rögzítési mód alkalmazására, mivel a kép kis idő után helyre áll, ezért jó volna még nem leamortizálni az LCD panelt.
Előre is megköszönöm a javaslatokat!
Üdvözlettel: dongo
Sziasztok ,
Adott egy Philips 32PHH 4101 LCD TV amelynél sajnos probléma van a háttér világítás tápegységével. A Backlight Step-Up központi része egy PF7708 B SMD IC (SO-8 tokozású) .
A jelenség a következő : A készülék bekacsolásakor egy pillanatra felvillan a Philips Logó nagyon rövid időre majd teljesen sötét az LCD felület.
Ez a felvillanás nagyon rövid ideig tart.
Amit eddig megtettem :
A teljes tápegységben a puffer kondenzátorokat cseréltem.
-A backlight rész bementén a feszültség : 12 Volt ,a a kimenetén a LED csatlakozónál pedig 18 Volt.
- Le töltöttem az PF7708B IC adatlapját amely sajnos nagyon szűkszavú tulajdonképen egy oldalas datasheet........
- A teljesítmény eszközök forrasztásait ellenőriztem átforrasztottam de így sem jártam sikerrel sajnos....
-Ami nagyon érdekes ,olyan ez a hiba jelenség ,hogy mintha maga a főtápegység is váratlanul le tiltana ,pedig nem találtam zárlatot / zárlatos eszköz sehol. Ez onnan tudom ,hogy a főpuffer kondenzátor teljesen feltöltődve marad . Olyan mintha a fő táp kontrollere nem "dolgozná el" a pufferben tárolt feszültséget.
Ezzel a problémával kapcsolatosan tisztelettel kérnék tőletek egy kis segítséget :
-hol találhatok a készülékhez Philips 32PHH4101/88 kapcsolási rajzot / service manualt ?
- mennyire gyakori az ,hogy a PF7708 LED kontroller meghibásodjon ?
-létezik-e az PF7708 hátér LED meghajtóról részletesebb adatlap ?
Előre is nagyon szépen köszönöm a segítséget mindenkinek !
Üdv : Lengyel József