Üdvözlet Mindenkinek!
A fent jelzett, ajándékba kapott kis lemezjátszót szeretném feléleszteni. Valaki korábban már megpróbálta, mindkét csatornából hiányoznak alkatrészek... Nagyon kellene egy kapcsolási rajz az erősítőről, ehhez kérem a segítségeteket.
Kedves kollégák!
Service Manualt keresek ehhez a hifihez: Philips FW-P78.
Köszönettel: Angel
A címben említett lemezlejátszót próbálom megjavítani. Szétszedtem, egy 2A-es biztosíték kiment benne, azt cseréltem és egy drót le volt szakadva a lemezlejátszóról, azt visszaforrasztottam. Most bekapcsol, a tűt elkezdi mozgatni a lemez irányába, de amint odaér és leengedné a lemezre, kattan egyet és elindul visszafelé. Mi lehet a gond? Videó a problémáról: https://youtube.com/shorts/Q3xpfgcYcDo
Egy szolenoid húzná be magát és az engedi le a tűt és elvileg be is húzza, csak egyből visszaugrik.
Köszi!
Sziasztok!
Egy kis segítséget szeretnék kérni tőletek!
Ünnepek alatt akad egy kis idő foglalkozni fent említett eszközzel.
Probléma: Semmilyen életjelet nem ad magáról, nem világít egy LED sem. Gombokra nem reagál.
Szétszedtem csatoltam képet, méregettem. 12V transzformátor működik, biztosítékok jók, egyenirányítás jó, átkerül a +/-12V a végfokozati panelre. Innentől kezdve nem tudom hogyan tovább.
Látok egy "pufferkondit"?! fel van púposodva.. gondolom túlfeszültség miatt.
Segítséget, javítási tippet előre is köszönöm! Csatoltam képet a Hi-Fi-ről! Mindenképp meg szeretném javítani.
üdv: Csady