Sziasztok!
Philips 32PHH4201\88 LED TV a csatornákat automatikusan váltja.
A vezérlő csatlakozó lehúzva is váltja a csatornákat.
AV bemenetről működik a készülék tökéletesen.
Előre is köszi a segítségeteket.
Üdv: Csaba
Helo.A fent emlitett philips- el lenne egy kis gond.Megindul a fűtés,magasfesz. és pár másodperc után leáll.Közben mérve a feszt. a trafon táp 95V.
A benne levők:TEA 1507P,BUT11APX,TDA9302H,TDA9567H/N1.
Miért áll le szerintetek????
Sziasztok!
Belefutottam ebbe a kínai csodába. Viharos időszakban, áramszünet után jelentkezett a következő:
Villanyba dugva azonnal elindul, de csak a háttér megy,se kép, se hang, se osd.
Távra nem reagál. Találtam vaterán alaplapot (715G8709-MOE-B00-005N).
Ezzel elindul minden működik, de a képe "szellemképes" (lásd mellékelt képeken).
Valószínűleg más lehetett a rendelt alaplapnál a kijelző típusa .
Az lvds csatlakozó melletti ellenállásokat pozícióba tettem, de a helyzet nem változott.
Ha az lvds csatlakozó melletti U409 eepromot átteszem a saját alaplapba ugyan ezt a jelenséget produkálja.
Tehát az eredetinek a tartalma sérült lehet, egyébként írható-olvasható.
Lehet ennél a készüléknél kijelző típust választani,mint pl. a Samsungnál?
Talán megoldaná...Minden választ köszönök!
Üdvözlettel, kovi
Kedves kollégák, egy kérdésem lenne. Van egy gyönyörű és megkímélt Philips 25PT7106 tévém, ami meghibásodott. Ennek a hibának a felderítésében kérek segítséget, mivel megjavítanám. Nagyon szeretem ezt a tévét és eddig semmi baja nem volt, nem akarom kidobni.
A tévét, mikor bekapcsolom, külső jelforrás nélkül szépen bekapcsol és ad egy kék színű képernyőt. Ha a Scart1-re vagy a Scart2-re (mindkettő be van kötve) jelet adok, akkor az éppen aktuális Scart csatlakozón megjelenik a jel. Jön a szép videó és a tiszta hang hozzá. Eltelik kábé 3-5 perc és aztán azt látom, hogy a kép az egyik oldalról vékony szürke-fekete vonalakkal elkezd beszűrődni, picit megrogyik és eltűnik (ez a jelenség kábé egy másodperc alatt lejátszódik). Elmegy a kép is és a hang is. Visszakapom azt a kék képernyőt, amit a tévé normálisan akkor mutat, amikor nincs neki semmilyen bemenő jele. Ezután már semmilyen zsonglőrködésre nem tudom a Scart jeleket visszakapni, hiába működik a Scart csatlakozókon jelforrás. Hiába váltogatom manuálisan a távirányítóval a csatornákat, a Scartok csatornáira (Ext 1 és Ext 2) odaáll a gép, de semmilyen képet és hangot nem kapok. Úgy tűnik, mintha a Scart csatlakozó "lekapcsolna". Ha ezután kikapcsolom a főkapcsolóval a gépet, majd visszakapcsolom, akkor megint látom a Scartokon a videót és kapok hangot is addig a 3-5 percig, amíg a gép nem kezd el szabotálni. Ezt egy pár napja csinálhatja, de csak ma vettem észre.
A külső Scart jelforrások jól működnek, azokkal baj nincs. Annál is inkább, mivel két különböző típusú gép adja a jeleket (set top box és DVD lejátszó), amiknél igen furcsa lenne, ha tökugyanúgy hibásodnának meg és tökugyanazokat a hibákat produkálnák. Egyébként sima AV jelforrások.
Biztos vagyok abban, hogy valami sz@r, egyszerű, piszlicsáré hibája van a tévének, csak sajnos nem tudom, hogy mi lehet. Ennek a felderítésében várok hasznos ötleteket. Köszönöm. Ahogy tudok jövök és reagálok a válaszokra.