Sziasztok!
Egy Philips FW-C380-as hifi cuccban lézer egységet kellett cserélni. Meg is jött, ki lett cserélve, elkezdi fókuszálni, felpörgetni, olvasni a gyári CD-t és a végén kiírja, hogy nincs lezárva a cédé és tovább lép. ezt tudja a végtelenségig csinálni. A lézer teljesítmény állítás nem megoldás, bármilyen intenzitás mellett ugyan az az eredmény. Lehet ez optikai fej hiba, vagy esetleg az elektronika viccelődik velem? A szalagkábel rendben van, nincs szakadás.
László
Sziasztok!
Szeretnék segítséget kérni, hogy van-e esetleg megoldás, a kód feloldásához, az eeprom tartalom módosítása nélkül?
előre is köszönöm: Zsolti
Szevasztok!
A felvetésem inkább csak költői kérdés jellegű, hiszen a CXA1538M SMD IC a SINI-nél 8586Ft. Meg ugye az utánvétes postadíj.
Rajzom, persze nincs hozzá, de van az IC-hez adatlap.
A hiba:
A Vcc (Pin7) a testre 10R-t mutat a multiméterrel, miután kivettem az R12 68R előtét ellenállást.
Az R12-re beérkező feszültség amikor az R12 ki van véve 6.27V.
Visszatéve az R12-őt a Pin7-en 0.53V van jelen, eközben az R12-őn 5.73V, ebből adódóan a Pin7-re 84.2mA folyik. Ez az áram 8.5mA (AM), illetve 11mA (FM) lehetne az adatlap szerint.
Esetleg nem túl szerencsés ez a konstrukció? Hiszen ez az IC elvileg nemigen hibásodhatna meg.
Volt már valakinek a CXA1538M SMD IC-vel ehhez hasonlítható meghibásodása?
Köszi!
Sziasztok!
Kellene nekem egy Philips CD931-es cd játékosba CDM9-es mehanika (tálcamozgató fogaskerék tórés miatt). Minden megoldás érdekel.
Köszönettel Dénes Károly.