Sziasztok!
Most került hozzám eme készülék, a következő hibával, szalad a kép felfelé, és jobbra egyaránt ( Átlósan ). Kicseréltem az alaplapon levő TDA2579B, és még a digiboxban is, de a helyzet nem javúlt, most még a sorvégtranzisztort is elnyomta. A kérdésem az hogy nem volt itthon B végződésű csak A, ez lehet gond, vagy mind a két helyre egyforma kellene? Vagy máshol keresgéljek? Most pillanatnyilag a digi panelban A, az alaplapon B jelű van berakva.
szervusztok
ennek a tv nek a javitasaban kernek segitseget
...kettot villan a LED ezt ismetli es nem kapcsol be
310431365554a main van a keszulekben
ennek a main board javitasaban kernek segitseget,itt a forumon kollega meg e tudja javitani
illetve mukodokepest lehet e vasarolni
koszonom
Sziasztok! Fent nevezett tv-be belefolyt valami. A táprésznél egy zárlatos triak, egy-két elfüstölt ellenállás és egy széttört 2,1voltos zener. A 2,1 helyére 2,7-est betehetnék? Már átnéztem vagy 100db-ot de 2,1voltost nem találtam. :( .
jó napot a fent nevezet Philips távirányítóba keresném SC51P0304SC1G 16-lábu ic alkatrészt,vagy ha lehetséges más alkatrésszel tudnám-e helyettesíteni.
Előre is köszönöm a válaszokat.
Tisztelettel:József
A távirányítóba mért elem értéke 1.5v megfelelt a feszültsége,de mégsem működtette a távirányítót,az új elem megoldta a problémát.Mindenkinek köszönöm a hozászolását és a segítséget.