Szevasztok!!
Adott egy a cimben megnevezett TV. Az inverter modulon a BL ON/OFF lab 0V-on van es lassan (4-5 sec) alatt megemelkedik 2-3V-ra. Van egy kek LED a modulon , az villan egy rovidet , majd a feszultseg vissza esik 0V-ra.Es ez igy ismetlodik amig ki nem kapcsolom a TV-t . Hang van , taviranyitora reagal.Merre induljak a hiba felderiteseben??
KOssz a segitseget Peter
Üdv. A segítségeteket kérem. Philips tv 29pt910b elment a kép csak fehér háttér volt kicseréltem a TDA3654-t visszajött a kép színek ok csak az a gond,hogy nagy a párna torzítás a potival nem tudok korrigálni annyit amennyit kellene. Előre is köszönöm a segítségeteket.
Sziasztok!
Van egy PHILIPS 28GR9770/30B TV-m aminek a tápja ki be kapcsol ehhez kellene kapcsolási rajz.
Aki tud segíteni,az legyenszíves segítsen.
ormi
kmero@t-email.hu
Kedves kollégák!
Ez a készülék bekapcsolás után 10-15 mp múlva kikapcsol. Amíg üzemel van kép és hang is. Akár tasztról akár távról lassan reagál a funkciókra.
A tápfeszek a tápon is és a main-on is min rendben megvannak. Amikor kikapcsol,akkor is minden táp megmarad,kivéve a PFC-t. Egyébként a PFC 412 V-on megy,nem tudom ez gond e. Mind két procit,hőprofilosan átmelegítettem.Minden kondi ESR értéke tökéletes. Hősokkos behatárolás nem segített. A proci rezonátorát cseréltem. Amikor kikapcsol,úgy jön vissza,hogy egyszerűen megjelenik a kép és a hang is.
Ha készenlétbe rakom furán veszi. Hibakódot nem villog. A proci mintha nagyon melegedne. De ha lehűtöm (fagyasztom) a kikapcsolási és a bekapcsolási idő semmit nem változik. Kicsit úgy tűnik,hogy szoftver hibás.De hogy lehet ezt egyáltalán újra szoftolni.
üdv.