Hello, for this TV that restarts, the software that is on the Philips support page is from 2014. Can we find one that is a bit more current? Thank you
Sziasztok!
Kicsit kuszára sikeredett a cím, de mindjárt részletezem az okot.
Nos konkrét tv típusszámot írni nem volt értelme, mivel ez a fajta master/slave inverter párosítás több gépben is fel lelhető. A "szokásos" IC halál történt itt is (BD9897FS) amit persze a fet zárlata kisért (K4075). Ezen hiba javítása nem okoz gondoltam, hiszen már pár darab megfordult nálam.... Most viszont egy "újdonságot" tapasztaltam, Nevezetesen ezekről a panelokról gyárilag hiányzik a SZD3-MZD3 dióák. Több helyen található javító kit ehhez a panelhoz, de a zener típusát konkrétan nem nevezik meg sehol. (Itt a Tanyán fellelhető dokumentáció sem tartalmazza)
Tehát a lényeg: ezen diódák típusáról, vagy értékeiről kellene információ, talán valaki pl. feljegyezte magának. (elméletileg ezt azért tartalmazza a javító kitt, hogy megelőzhető legyen az ismételt meghibásodás. Igaz ezt nem értem, hiszen amikkel eddig dolgom volt ilyen inverterekkel, azok épp ugyanígy mentek tönkre és ott volt eredetileg zener)
Köszönettel: Kiss Z.
(Egy képet mellékeltem a nevezett inverterről. Nem saját, viszont legalább jelölve van a kérdéses alkatrész sárga kerettel)
Üdvözletem a Tanyának!
A fenti alaplappal szerelt, igen nagy méretű (82cm) 32PW8651/12
készüléket azzal a hibával hozták, hogy a pici gyermek a főkapcsolóval addig játszott (ki-be kapcsolgat), míg teljessé vált az üzemképtelensége. Készenléti LED nem világít, viszont a készenléti tápok megvannak. 5,2V, ill. 9V. Mérhető a 3,2V, és az 1,8V a digitális panelon.
ADOC (sajnos BGA) oszcillátora megy, SDA-SCL forgalom természetesen nincs. Már egy kolléga nézte a készüléket, és a digipanelt
okolta a hibáért, eddigi méréseim szerint is, az ADOC tűnik a hiba okozójának, segítséget kérek, mi kerülhette el a figyelmem?
Ötleteiteket figyelemmel várom, üdv:
exGelkás
Udv nektek tanyasiak!Fentemlitett sasszival szerelt cucc ugy dontott hogy sajat kezebe veszi a sorsat.Kepen rajta a menu ha kell ha nem(foleg ha nem),magatol musort keres,liniaris funkciokat alitgatja kedve szerint.Ha tobbet hagynam kibontakozni lehet tobb trukkot mutatna be mint a jo oreg Rodolfo hajdanan.Eprom tartalom rakenyszeritve,feszultsegek atmerve de jobb beletasra nem tudtam birni.Gyanum a logicboardjara terelodott.Tipusa 3139 123 5244.4 WK030.1.Kuldok rola imazst is.Ha valakinek jobb otlete,vagy modulja lenne szivesem vennem.
Tisztelettel:Feri