Sziasztok!
A fent említett készülék bekapcsolása után kb. 10-60 másodperc után st/by -ba megy.
Amíg működik, a feszültségek rendben, a kép stabil és szép. Kikapcsolás előtt talán kicsit pirosba hajlik.
Kondenzátorok átnézve, gyenge ESR értékűek cserélve. A képcső panelon 2,2nF/3Kv cserélve.
Égésre, vagy melegedésre utaló nyomot nem látok. Fólia oldal is jónak tűnik, gyanús helyek átforrasztva.
Hála a tanyának, van egy gyanúsított, az IC7471 (TDA8359J), de biztosra kéne menni, mielőtt cserélem.
Valakinek tippje esetleg?
Mi okozhat még ilyen hibát?
Minden segítséget köszönök.
Szép estét!
Andris
Üdv mindenkinek! Elakadtam eme készülék javításával. Bekapcsoláskor relé 4-5-öt kattan akkor a sort próbálja indítani, majd a tápfesz marad, de a sor leáll. Fura hogy a sortápfesz 127V a rajzon meg 140V van meg a 12V helyett is csak 9,5V van a rajzhoz képest, megváltoztattam az osztást , hogy a 140V meglegyen de a másik tápfesz akkor se emelkedett csak 10V-ig, és a hibajelenség akkor sem változott. A képeltérítésen a 13V meg az 50V csak egy pillanatra jelenik meg , nem igazán mérhető az érték.
Ha valaki tudná hogy a védelmet hogyan lehetne ki iktatni hogy a sor beinduljon azt megköszönném. A két kis tranyót már cseréltem (bc337-327) az sem segített rajta, szek. oldalon kondikat megnéztem, a sormeghajtásban a 47uF-ot szintén.
Lehet-e esetleg még tápfesz gond, vagy a 127V jó? Égővel terhelve nem változik a feszültség.
Sziasztok! Egy FL1.17 sasszis géppel vagyok megáldva. Typ:25PT800B/00. Tulaj "javított",ennek következménye készenléti táp primer oldali smd tranzisztorai (3db) zárlata. Talált doksik szerint készenléti táp primer oldalán 2db smd diódát és ua.tranzisztort tartalmaz. Eme szerkezet viszont 3db smd tranzisztort és 4db smd diódát. Ráadásul szitanyomat is trehány, 3 smd tranyó közül csak 7251 poziciószáma tisztán kivehető, van 720? és 72??. Szakadt volt 3250, ez egyezik (62R) talált rajzzal. Viszont 7251(valszínű)emittere testen, bázisa közös másik kettő kollektorával(ha tokozás azonos, mert lábkiosztás is csak720?-nál látható). Kérem ha vki találkozott ezzel a készenl. táppal, segítsen. Köszönöm István
Sziasztok.
Keresem a címben említett pkg file-t, ha esetleg valakinek meglenne.
Köszönöm előre is.