Sziasztok!
Nem tudom,hogy ilyen kérdést mely topic-ba kellene írnom ezért írtam ide,ha nem jó elnézést kérek!
Szóval keresek megbízható tv szerelőt Szentesen vagy közelében.Ha valakit érdekel ne kíméljen,jöhet a PM.
Köszönettel:Mika. :?
Sziasztok!
Az egyik havertől kaptam azzal az infóval, hogy rossz. Normál esetben nem érné meg szétszedni sem, de már bosszant, h nem jövök rá mi a baja. Ha rajta van a sorvég, akkor nagyjából fele feszültségeket lehet mérni mindenhol és nagyon melegszik a sortranzisztor. A trafó hideg.
- A táp sztem jó, mert 60W-os izzóval terhelve megvannak a tápfeszek (95V 19V 14,5V).
- A sormeghajtó jel (3) szkóppal jónak tűnik.
- Ha külső tápról beadok 12V-ot a sortrafó után, akkor elindul a proci. Legalábbis az előlapi gombok reagálnak a nyomogatásra.
- Próbáltam már leakasztani a függ. részt a 1580-as bizti kiszedésével. Semmi.
- Átmértem a sortranyó környékét (2609,2610,6609,6610,2619)
- Leakasztottam a színvégfokok tápjait, semmi.
- Leakasztottam a fűtést, semmi.
Vajon mi lehet? Félek, h sortrafó, de gondoltam hátha valaki tud jobbat.
Sanyika
SM:
http://elektrotanya.com/?q=showresult&megnev=philips&megnev2=philetta%201000&kategoria=&kat2=schematics
sziasztok
hátul találtam ezt a kis philipset és életre szeretném kelteni :)
a gond az hiába nyomom a gombot semmit nem csinál.
néztem a hibaesetek csatolmányt amit másik Tv javitásánál küldtetek be.
az alkatrészek jók viszont a 9V helyett csak 6 van
de a szisztemfeszültség jónak tünik 97 V
talán tekerjek a trafóra egy kicsit?
hogyan ment el a feszültségem?
Nem értem hogy így hogyan mehet tönkre ha valaki elmagyarázná szivesen végig halgatnám menetzárlatot nem láttam a primer oldalon hibát nem találtam mégis lecsökkent a szekunder feszültség talán a mag mágnesezhetősége ment el?
A hibát megoldotta a trafó szekunderén + 3 menet.
Sziasztok!
A fenti Philips gépen gazdi szerint elment a kép (derengő fény van csak a kijelzőn) , de hang és háttér megmaradt. Nálam, ma bekapcsoltam és ugyanazt tapasztaltam.
Levettem a t-con és kijelző közötti kimenetéről az egyik szalagkábelt (jobb oldalit) megszűnik a probléma, felképel tökéletes. Ilyenkor a másik oldal fehér.
Majd a másikat is levettem (amin van képet), ott derengő fény van.
Ha mindkettő bent van a T-con ban, VGH ponton nem mérek feszültséget.
Érdekes módon a kijelző VGH pontján nem mérek zárlatot, ha kijelző rá van csatlakoztatva.
cof részleges kiszigetelése segítene?
A kijelző cv500u1-t01-xr-1
Előre is köszönöm.
üdv, proci
|