Tisztelt szakik!
eme öreg masinához érdekelne videofej, 6fejes hifi strero. ami benne van, a hangfejrész egyik feléből kitört egy darab és nehezen vette a stereo sávot.( kicseréltem a törött fejrészt-gányolás-egy teljes nap állítgatás- hasztalan)
amúgy műxik, de egy service manual sem ártana- a mechanikát rugókkal szakszerűen kéne pótolni. Fej érdekelne cserés, nekem van thomson és grundig stereo fej.
Gogle nem segített- csupa nokia teló, meg 20 dolcsis manual.
Tisztelettel
D A
Üdv.
Gyári kazinál nem mindig csinálja, másoltnál mindnél(nem evvel felvéve) lejátszáskor ütemtelenül egy pillanatra feketefehérre vált a kép kb 0,5-1 mp-ként.
Fejek pucolva, szalagot nem cakkozza, forgófejen szemmel látható sérülés nincs?
vélemény?
Köszönettel D A
Sziasztok!
Keresem a fenti VCR rajzát. Szétesett a fejtrafó, ki voltak száradva a tápelkók. Javítás után minden működik, csak a szalagvégeket nem érzékeli. Az IR LED világít és diódamérővel az IR vevők jónak tűnnek. Ha letakarom lezárnak, ha belevilágít az adó LED, akkor kinyitnak (kb. 700mV). Bekötve viszont állandóan 0V mérhető rajta. Próbáltam végigkövetni a vezetékeket, de nem értem, mert egy-egy 33kOHM-on a syscon prociba mennek. Mitől lesz ott értelmes feszültség? Lehet, hogy belül a proci huzná fel tápra? De mind a két bemenet egyformán rossz lenne? Szóval jól jönne egy rajz erről a részről.
Edmundson
Sziasztok!
Van egy GPX VRC9969 videomagnó amely kijelzőjén "SAFE" üzenet jelenik meg miután bekapcsolom a "Power" gombbal,majd kikapcsol,majd eltűnik a "SAFE" felirat a kijelzőről.Szeretném tudni ,hogy van benne gyerekzár?
Hogy lehet feloldani a gyerekzárat?
A gép kinti lomiból származó,nagyon szép állapotban van.-Nincs meg hozzá a távirányító- utána kerestem a interneten de nem találtam használati útmutatót.
A segítségeteket előre is köszönőm.
Üdvözlettel : József