Sziasztok,
Hozzám került javításra egy Pioneer SA-708 hangerősítő. Egyenfesz a kimeneten, védelem bekapcsolva. Az első mérések után egyértelművé vált hogy az egyik csatorna végfok tranzisztorjai zárlatosak.
(2SA1075/2SC2525). Ezeket a tranzisztorokat nem találtam, 2SA1215/2SC2921 tranzisztorokat ajánlották helyette. Ezen kívűl el volt égve az R437 330ohm ellenállás, a D407 dioda és a Q411 2SA968 tranzisztor. Ezeket mind kicseréltem. Az első bekapcsolás után azonnal kiégett a biztosíték, a két végfok tranzisztor és a Q411 tranzisztor. Szerintetek hol keressem a hibát?
A Készülék kapcsolási rajza megtalálható az Elektrotanyán. Az említett részt kivágtam és csatoltam ide.
Update:
Miután újra kiforrasztottam a végfok tranyókat, bekapcsolva az R437 megint füstölni kezdett. 96 voltot mértem rajta. A Q411 és Q413 mérve jók.
Minden segítséget köszönök.
Endre
A fenti erősítő frissítés közben megszakadt valami oknál fogva, se hang se hdmi kimenet nem működött. Majd a pio honlapról a legfrissebbet letöltöttem, usb-n elindítottam, majd kb 1,5perc után 0-81 error hibaüzenetet kaptam, ezek után már az erősítő bekapcslásnál a "please update " jelenik meg, de sajnos hiába indítom újra a procedúrát, mindig ugyanaz 0-81 error. 4 pendrive -al próbáltam már fat32-re formázva, de semmi. Esetleg valaki jártas ebben?
Kérem, Guest és guriga ne szóljon a topichoz!
Sziasztok!
Lenne ez a ketyere.
https://www.muziker.hu/pioneer-dj-ddj-400?gclid=Cj0KCQiAkuP9BRCkARIsAKGLE8WKUppe-n_vE3i6_4d92frZeR50u11xVBQNfg4Txe4VQLSSLzZA2V8aAtLWEALw_wcB
Gerjed a rendszer, ha a laptop töltőről megy. Ha akkuról, akkor nem. Nagyon úgy néz ki, ha megszakítom töltő védőföldet, akkor nem. Mit lehetne tenni?
Kösz
Üdv. Mindenkinek! A fent nevezett pioneer receiver a következő hibát produkálja: Rövid idejű hallgatás eltelte után kikapcsol. Rögtön utána nem kapcsol be, standby led sem világít. Ilyenkor ha a hálózatból kihúzom, vagy a fő áramtalanító kapcsolót off állásba nyomom, pár óra múlva ismét bekapcsolható, de alap állapotba hozza magát mintha resetelve lett volna a készülék. Elfelejt minden beállítást, ekkor ismét hallgatható rövid ideig aztán megint lekapcsol. Előfordul hogy ha próbálom bekapcsolni a stanby led halványan világít, vagy pulzál, de ilyenkor nem lehet visszakapcsolni. Próbáltam mindent lekötöttem a készülékről akkor is kialszik egy idő után a standby led. Az első hibajelenség: spontán hallgatás közben kikapcsolt. A készülék túlfeszültség védőn keresztül kapta az áramot. Várom a hozzáértők hozzászólását. Köszönöm!