Sziasztok
Hozzám került egy ilyen 7.2 Házi mozi Erősítő ami sajna nem kapcsol be csak az elején villog egy piros led meg is találtam a bűnöst az erősítő panelon el van égve 3db ellenállás meg 2db tranzisztor zárlatos sajna ez ideáig rajzot nem találtam hozzá ami meg itt van az sajna nem teljes csak 7 oldalból áll ha valaki tudna segíteni esetleg rajzot hozzá szerezni az jó lenne ..
Szép napot mindenkinek!
Címben említett hifiben egy KSS-213CP fej lakik.Nem látja a lemezeket.Sajnos ezt a típust nem találom,de a 213C-t nyomja a net mindenhol. Kinézetre azonos,de én bizonytalan vagyok. Valami ötlet,aki összefutott esetleg ezzel a típussal,vagy valami táblázat,ahol mutat helyettesítő típust jó lenne. Köszönöm előre is! Ha kép kell a fejről,megoldható.
Sziasztok'
Szintén javítani akarta már valaki az egyik oldalon hiányoztak a végtranzisztorok, a másik oldal nem lett bántva.
Sajnos oszciloszkópom nincs mert karácsonykor véletlen rátapostam a NYÁK-jára (megakartam javítani a tápját :) )
Végfokok IRF640 2db, végfok tápja +/-48V, de az előfoké +58V/-48V (hihetetlen de séma szerint is ennyi).
Mindkét oldalon ugyanazok voltak a feszültségek.
Tranzisztor nem ég ki a végfokban.
Védelmi relé nem engedi a hangszórót rákapcsolni.
Most az egyik oldalt végtranzisztorjait kiégettem nemtudom hogyan miközben rámértem a Q101-es tranzisztor bázisára. Most akkor a másik oldalt javítanám..
Méregettem pár feszültséget és beírtam a rajzra pirossal.
Nem tudom miért van -18V a kimeneteken ( a másik oldalon is maradt a -18V tranzisztorok nélkül is)
Minden félvezetőt durván átmértem jónak tünnek...

Sziasztok!
Szívok egy pioneer mini HiFi-vel. Belül egy nagyon gagyi kínai 18V tápja van. Ez megy a main boardra, ahol fel van robbanva egy 8 lábú, smd IC. Kép mellékelve. Elvileg talán? TPS54335 lenne?
Szerintetek?
Van esetleg valakinek a keze ügyében ilyen hifi? A kis kapcsitáp ezzel az IC-vel mekkora tápfeszt csinál a 18V-ból? Kipróbálnám labortápról, mert ha proci halott, értelmetlen megremdelni, várni rá, stb..
A kép alapján elképzelhető, hogy TPS54335? Illetve ha az, akkor melyik alfaja.. mert van TPS54335, TPS54335A, TPS343352A
Rajzot, SM-et keresetem mindenhol.. sajna kapufa..
Köszi!
Így néz ki: https://www.mall.hu/mikro-hifi-rendszer/pioneer-x-cm66-minihifi-feher
Cd, wifi, netradió, dab,+...