ÜDV MINDENKINEK! a fent említett erősítő került hozzám javításra,házibuli során el füstölt! végfok tranyókat mind ki vettem ki mértem mind jó! át mértem szinte minden ellenálást nincs szkadás sehol biztosíték is jó bekapcsolom és semmi életjel a hálózati trafója égett le 220-at fel veszi de primér oldalon semmi nem jön ki és abba szeretnék segítséget kérni hogy mijen trafót tudnák bele hejettesíteni mert nem tudom hogy mekkora feszültség jóhetett ki rajta a puffer elkók 6800uF 56V -osak nem távos! 2X hány voltos lehetett a trafója?? fel teljesítménye 260W.minden segítséget szivesen fogadok!!
Buongiorno. L'amplificatore come da titolo inserendo un segnale dai rispettivi ingressi in uscita non si sente nessun suono. Le tensioni allo stadio finale, servite da transistori sono corrette. ho notato che anche nella cuffia non si sente l'audio. Potreste per favore darmi qualche suggerimento in merito? Grazie.
Üdv!
A címben említett erősítő nem akar elindulni.
A készülék lemez takaróján látszik egy fekete rész, ahol valószínűleg áthúzott a villám, viszont a készüléken belül nem látom ennek az ellen oldalát. Az égés a fő trafó mellett látszik a burkolat alsó szélén.
A standby 5V megvan, és néhány áram alá helyezéskor a relé is behúzott, kapcsolva a fő tápot. Most már nem húz be, viszont a relé kapcsoló tranzisztorát összezárva, behúz a relé, és valamiért úgy is marad olyankor. A fő tápot végigmértem, ha nem hagytam ki semmit, akkor megvan az összes feszültség mindenhol, amiknek meg kell lenni. Gyanús melegedést nem tapasztalok, a végfokok és a uC langyosak.
Amire én gyanakszok, az a uC, aminek vagy vége lett, vagy csak nem ébred fel, esetleg a kvarc is lehet bűnös. Azt, hogy a uC életképes-e még, tudom valahogy ellenőrizni?
A kijelzőn egyébként nem látszik semmi, gombokra nem reagál.
Üdv mindenkinek!
A fenti házimozi erősítő javításával kapcsolatban szeretnék segítséget kérni.
A hibajelenség: látszólag minden működik, de nincs hang.
A hibakeresés során megállapítottam hardveresen az eszköz valószínűleg rendben van, viszont a bemeneteket választó, hangerőt állító IC (IC1009: BD3473KS2) az MCU -tól (IC203: M3030RFGPFP) folyamatosan a némítás parancsot kapja minden hang csatornára. Ez a hangerőt állítva sem változik. Gyári visszaállítás után is ugyanez a helyzet.
Valaki találkozott már hasonló problémával?