Sziasztok
Hozzám került egy ilyen 7.2 Házi mozi Erősítő ami sajna nem kapcsol be csak az elején villog egy piros led meg is találtam a bűnöst az erősítő panelon el van égve 3db ellenállás meg 2db tranzisztor zárlatos sajna ez ideáig rajzot nem találtam hozzá ami meg itt van az sajna nem teljes csak 7 oldalból áll ha valaki tudna segíteni esetleg rajzot hozzá szerezni az jó lenne ..
Sziasztok!
Egy Pioneer VSX-329-K erősítő semmit nem csinál, csak a HDMI LED villog. A készenléti 3,3V és a 10V megvan. Ha valaki tudna segíteni, megköszönném. Amit a SM keresőben találtam, nem sokat segít, mert rajz nincs benne. (Ha esetleg valakinek volna...)
Köszönettel:
Attila
Sziasztok,
Saját AV erősítőm eddig mindig tökéletesen működött. (az 5.1-et értem itt) Az elmúlt évben átrendeztem a teljes nappalit ezért az erősítő nem volt használva. Pár hete újra bekötöttem mindent és akkor vettem észre, hogy a bal hátsó hangszóró nagyon halk eleinte. Az erősítőnek van ilyen SP test üzemmódja, ahol minden egyes hangfalt külön tudok állítatni (van MCAAC amikor az erősítő automatikusan hangolja be magát), ott teszteltem és észre vettem, hogy a bal hátsó halkan szól. (annyira halkan hogy inkább semennyire. Test üzemmódban alap sistergő hangot adnak ki a hangfalak és tudom állítani az erősséget)
Hangfalra gyankodtam, megcseréltem hátul a kábelt (surround jobb vs bal) ekkor a probléma átment az eddig remekül működő jobb hangfalra (bal szólt szépen). Így arra következtetésre jutottam, hogy valószínű az erősítőben a surround bal hátsóval lesz a gond. A kábelek rendezésével ki be huzogatás, újra vissza kötés az volt a furcsa, hogy néha visszatért a hang, aztán másnapra megint alig szólt. Mostanra odáig jutottam hogy egyáltalán nem szól.
Találkozott már valaki hasonlóval? Merre induljak el további tesztekkel, kicsit tanácstalan vagyok. Minden más működik és nem akarom csak így leírni az erősítőt. Nem egy új darab, de a nappaliba pont megfelel :)
Meddig tudok elmenni még azelőtt, hogy felpattintom a házat ? 1-2 dolgot még meg tudok magam is szerelni, de nagyon sok fórum topikot olvastam itt, és sajnos azt kell mondjam a teszten átmentem, de én magam nem vagyok nagyon profi :(
Ha komolyabb a hiba: Van itt köztetek olyan aki tud mondjuk Budapesten szervizet, ahol ilyennel foglalkoznak?
Köszönöm szépen a hozzászólásokat és segítséget!
Üdv: Robi
Sziasztok!
A címben említett erősítő valamikor bekapcsoláskor max hangerőn fehérzajt produkál az összes kimeneten, ilyenkor nincs hangerőszabályozás sem, sokáig nem merem így hagyni vizsgálódás céljából sem, mert hallom a tápon is, hogy eléggé beleránt. Ki-be kapcsolás megoldja a problémát és tökéletesen működik minden, tényleg ritkán csinálja, legjobb az este 11kor volt amikor mind az 5 hangszóró ami rá van kötve megszólalt és arra ébredtem :D. (Amikor rendeltetésszerűen működik akkor mértem a tápokat mind tökéletes, most a végfok bemeneti részét leválaszottam, így várom a hiba jelentkezését, probálom azt kiszűrni, hogy ha esetleg a végfokban van hiba)
Találkozott ilyennel már valaki, valami aktív elem okozhatja?
Üdv.: Viktor