Sziasztok!
Volt egy szép hangú Pioneer PD-5700 cd lejátszóm.
Mígnem a múlt heti viharos időben rengetegszer elment a hálózati 220V.
Éppen ment a cd lejátszó, és se kép semmi.
Amit eddig tapasztaltam, a kijelző megy, szétszedve a lejátszót, a táp rendben.
CD-t behelyezve, tálca be, majd felpörög, de nem olvassa föl a tartalomjegyzéket.
Az olvasófej legbelső pozícióban megragadt, semmiféle mozgása nincs.
Van tippetek, van valaki aki innen tud segíteni?
Üdv
Üdvözlöm a kollégákat!
Most került hozzám a fenti készülék. Nincs hangja hibával. Találtam rajzot itt a tanyán. Az alapján mértem feszültséget, nagyjából rendben vannak. Valaki már próbálta javítani, az összes elkó kicserélve. Kiforrasztva a végfok IC -t,(SP-40W) 3-6-7 lábak között zárlatot mérek. Ezért keresnék rajzot csak az IC-ről.
Szeretném látni a belső kapcsolását. Az furcsa, hogy a nyák oldalon az IC egyik lába sincs földön. Lehet, hogy belül kap földet a hűtőbordán keresztül? Ha az IC lenne a bűnös, honnét lehetne beszerezni, mert egy helyen találtam, azt is csak bontottat.
Köszönöm a segítséget előre is!
Sziasztok! Adott a címben szereplő erősítő. A rajza fent van itt a tanyán. Gyárilag tele kontakthibára hajlamos megoldásokkal. Pl. a végtranyók foglalatokban vannak, amiknek az érintkezői körül lévő műanyag burkolatok/szigetelések az idő és a melegedés miatt már félig elporladtak, ebből kifolyólag az egyik oldalban tönkre is mentek. (zárlat volt az érintkezők között) Ezeket kiszedtem és vezetékekkel kötöttem be őket, valamit orvosoltam a többi szintén kontaktos szalagkábeles megoldásokat a panelon. Most működik tökéletesen az erősítő, de valamiért mind a 2 oldalon magas a nyugalmi áram és eléggé melegszik a hűtőborda (200mA körül és 73-nak kellene lenni). Trimmer nincs a panelon sehol, amivel állítani lehetne. Kérdésem, hogy mi okozhatja ezt, illetve mit lehetne kezdeni vele?
Sziasztok ! keresem a fent emlitett készülék rajzát , elég csak a végfok. Az eserviceinfo oldalon fenn van ,de pont a vége hiányzik ! Előre is köszönöm !