Üdv!
A címben említett erősítő nem akar elindulni.
A készülék lemez takaróján látszik egy fekete rész, ahol valószínűleg áthúzott a villám, viszont a készüléken belül nem látom ennek az ellen oldalát. Az égés a fő trafó mellett látszik a burkolat alsó szélén.
A standby 5V megvan, és néhány áram alá helyezéskor a relé is behúzott, kapcsolva a fő tápot. Most már nem húz be, viszont a relé kapcsoló tranzisztorát összezárva, behúz a relé, és valamiért úgy is marad olyankor. A fő tápot végigmértem, ha nem hagytam ki semmit, akkor megvan az összes feszültség mindenhol, amiknek meg kell lenni. Gyanús melegedést nem tapasztalok, a végfokok és a uC langyosak.
Amire én gyanakszok, az a uC, aminek vagy vége lett, vagy csak nem ébred fel, esetleg a kvarc is lehet bűnös. Azt, hogy a uC életképes-e még, tudom valahogy ellenőrizni?
A kijelzőn egyébként nem látszik semmi, gombokra nem reagál.
Sziasztok!
Két dologban kérném a közreműködéseteket:
Van egy Philips 70FA787/00R erősítő, ami nagyon a szívemhez nőtt (volna, ha működne), és szeretném megcsinálni. Rendkívül romos állapotban jutottam hozzá, de már szól, megfusizva. Proc. hibás, de a már eddig is sok IC volt halott benne, lehet, hogy még lesz más is. Szóval, ha van valakinek ilyenje, ami pl. trafós, vagy végfokhibás, érdekelne. A másik: van egy Pioneer PD-J820M, SP-J420, CT-J320WR együttes, amihez nincs meg az erősítő. Vagy kellene, ha van valakinek, vagy eladó lenne a trió, ha igény van rá.
Üdv
Attila
Üdv. Mindenkinek! A fent nevezett pioneer receiver a következő hibát produkálja: Rövid idejű hallgatás eltelte után kikapcsol. Rögtön utána nem kapcsol be, standby led sem világít. Ilyenkor ha a hálózatból kihúzom, vagy a fő áramtalanító kapcsolót off állásba nyomom, pár óra múlva ismét bekapcsolható, de alap állapotba hozza magát mintha resetelve lett volna a készülék. Elfelejt minden beállítást, ekkor ismét hallgatható rövid ideig aztán megint lekapcsol. Előfordul hogy ha próbálom bekapcsolni a stanby led halványan világít, vagy pulzál, de ilyenkor nem lehet visszakapcsolni. Próbáltam mindent lekötöttem a készülékről akkor is kialszik egy idő után a standby led. Az első hibajelenség: spontán hallgatás közben kikapcsolt. A készülék túlfeszültség védőn keresztül kapta az áramot. Várom a hozzáértők hozzászólását. Köszönöm!
Sziasztok. A fent említett erősítőben az egyik IC biztos rossz, hogy melyik az még nyomozás tárgya. Van e ötlet a beszerzésére?
Üdv, Laci