Sziasztok!
Egy templomban volt felszerelve ez a projektor, egy ismerősöm szedte le mert 10 -15 perc után kikapcsol. Ilyenkor a STATUS, LAMP és TEMP ledek együtt sárgán világítanak.
Túlhevülésnek tűnik, mert mielőtt lekapcsol a ventilátorok megemelik a fordulatszámot fél percre aztán kapcsol ki.
Ki van tisztítva, a 3 db ventilátor könnyen és csendesen fut. A légáramlás erős. Hosszabb üzem után az izzó háza 130 fokos, a kilépő levegő 70 fokos.
Fórumokon olvastam hogy az Epson hőfok jeladókkal (termisztor) sok a gond.
Mivel szűrő nélkül, frissen tisztítva is hibára futott, próbára a két termisztor AIR-TH és LMP-TH helyett 2.2K ellenállást tettem. Szobahőmérsékleten ekkora az ellenállása a termisztornak.
Érthetetlen módon így is kikapcsol.
A kérdés: Van -e harmadik termisztor valahol, vagy valami más miatt kapcsol ki a gép.
A csatlakozókat mind lekövettem, minden egyes ér pontos funkcióját megtaláltam - ezek között nincs harmadik termisztor.
De akkor honnét gondolja a gép hogy túlhevült?
Ez a három sárga led jelzés nem egyértelműen túlhevülés jelzés. Az állítólag csak a TEMP led piros jelzése lenne.
Lehet hogy nem is a hőfok a hiba, hanem valami áramköri gond van. Darabokra szedtem, ecsettel minden panelt letisztogattam, nagyítóval semmi forrasztás repedést nem leltem. Nagyon jó állapotúnak tűnik a gép.
A szétszedés után két órát jól működött, fél nap múlva bekapcsolva megint 10 perc és letilt...
Youtube találat van, komplett táp csere, izzó fedél kifűrészelése és plusz ventilátor beépítése, termisztor csere stb. Semmi használható.
Szerintetek hogyan tovább?
Üdv!
A fenti készülékkel lenne gondom! Kb egy órája történt, hogy minden előjel illetve hálózati feszültség ingadozása nélkül lekapcsolt a szünetmentes, aztán csak kattogtatta a reléit, de nem bírt elindulni! Eddig sosem csinált ilyet! Szétszedtem, semmilyen vizuálisan megállapítható hibát nem látok, a trafója viszont iszonyat meleg volt, még fél órával a leállítás után is! Ha bekapcsolom akkuról, simán indul, de ha bármi terhelést kötök rá, máris kezdi ezt a ki-be kattogtatást!
A táp 6 éves, a gyári 4Ah akku helyett kb 2 éve egy 18Ah-s akkuról üzemelt, minden gond nélkül, 0-24-ben! Az akku feszültségszintjén rendszeresen ellenőriztem a monitorozó progival, 13,6V-on állt mindig, most is csutkára van töltve! Max terhelése kb. 65-70% volt. Akkuról a teljes élettartama alatt max 10-15 percet ment összesen, kisebb hálózati feszültségingadozásokkor....
Javított már ilyet valaki, mi lehet a gondja? (Ezekkel nem vagyok képben...)
Köszi előre is :R
Üdvözlet minden szakembernek!
A történet a következő: adott egy nagyon olcsó, de attól még tökéletesen(*) működő projektor, amiben idő előtt(?) elhalálozott a lámpa.
Tegyük hozzá, hogy nem eredeti (epson elplp41 170W 80V UHE) lámpa volt, hanem valami GE CMH vagy Philips CDM-T vagy hasonló:
Amiből sajnos ilyen lett (bár ez nem tisztázott mitől - menet közben elég ruganyos padlón ugráltak mikor elment a kép)
Ugyan szikra-tér nem tűnik kiégettnek, vagy sérültnek, nem tudom megérné-e próbálkozni a bevezető szál javításával, működne-e az úgy még, és biztonságos lenne-e?
(másik kérdés, hogy ~1000°C-ig ellenálló kötést mivel lenne célszerű kialakítani)
Részletesebben elmerülve a
leírásában ez a tönkremenés hasonlít a 32. oldalon tárgyalt "eresztő szikrakamra" leírásnak, de aki pontosabban tudja, kérem írjon!
Ezek után akkor rá is térnék a lényegre:
Vettem egy új ilyen lámpát (Philips CDM-T 150W / 942 G12) és szeretném kikérni a véleményt, hogy lehet-e a gyári ballasztot módosítani hozzá, hogy jobban elviseljék egymást?
A lámpa: 150W 90V 1,7-1,9A de ~150Hz környékén szeretné a tápot
A ballaszt: (a gyári pilács adataiból) 170W max (2 móddal) 80V AC, de a méretei alapján szerintem VHF. Jó lenne azért többet tudni róla, de a vezérlő IC (NEC MYS 500T ) valsz egyedileg programozott vezérlő lehet, mást nem nagyon találtam róla.
A lámpáról bővebben:
http://www.ecat.lighting.philips.hu/l/professzionalis-fenyforrasok/kompakt-nagyintenzitasu-gazkisueloe-lampak/mastercolour-cdm/mastercolour-cdm-t/928084605131_eu/
üdv,
ck
Sziasztok!
Van egy inverteres LG klímám ami kommunikációs hibával megállt. Jobban megvizsgálva, a kültéri egység szerint F27es hiba, azaz a PSC hiba, azaz (Prospective short circuit (PSC) fault error; current to inverter compressor between
AC and DC converter circuit is too high) . A szervízrajz egyértelműen rámutat azokra az alkatrészekre amelyek hibásak lehetnek
és mérés után, valóban hibásak, zárlatosak is.
Ennek az áramkörnek a szerepére nem tudtam rájönni, mivel az AC L és az AC N hálózati feszültséget az egyik greatz irányítja és megy is tovább a inverter felé a másik greatz híd árama pedig egy IGBT. hez csatlakozik, mellyel a híd +,- polusait lehet" zárlatba" kapcsolgatni? Ez valami fázisjavító áramkör lehet, vagy mi a fene? A TLP251 egy optócsatolós meghajtóval van kivezérelve az IGBT, az optocsatolót meg a processzor vezérli a PSC on-off jellel.A tárgyalt áramköri részt pirossal jelöltem. Segítségeteket köszönöm előre is!