Sziasztok!
Van egy inverteres LG klímám ami kommunikációs hibával megállt. Jobban megvizsgálva, a kültéri egység szerint F27es hiba, azaz a PSC hiba, azaz (Prospective short circuit (PSC) fault error; current to inverter compressor between
AC and DC converter circuit is too high) . A szervízrajz egyértelműen rámutat azokra az alkatrészekre amelyek hibásak lehetnek
és mérés után, valóban hibásak, zárlatosak is.
Ennek az áramkörnek a szerepére nem tudtam rájönni, mivel az AC L és az AC N hálózati feszültséget az egyik greatz irányítja és megy is tovább a inverter felé a másik greatz híd árama pedig egy IGBT. hez csatlakozik, mellyel a híd +,- polusait lehet" zárlatba" kapcsolgatni? Ez valami fázisjavító áramkör lehet, vagy mi a fene? A TLP251 egy optócsatolós meghajtóval van kivezérelve az IGBT, az optocsatolót meg a processzor vezérli a PSC on-off jellel.A tárgyalt áramköri részt pirossal jelöltem. Segítségeteket köszönöm előre is!
Azt olvastam róla, olyasmi mint számítógépeknél a PFC, nagyobb terhelésen ohmos terhelés felé közelíti a kültérit. Mintha csináltam volna olyat, a trafót átkötöttem, a többit meg ki. ( bár csak asztalon kompresszor nélkül) , emlékeim szerint elindult..
0
Javítottál már ilyet? Milyen trafót kötöttél át?
0
Szia!
Az opto kapcsolja az IGBT-t, az igbt pedig kapcsolja a 230 váltót. Régi trükk ez, hogy váétót hogy lehet kapcsolni egy szem npn tranzisztorral. Az ACin-t kapcsolja rá a Reactorra. Régen a jattogós Weller átalakításánál láttam ezt a kapcsolást. Ha a graetz + és - ágát rövidre zárod, a két AC pontja közt vezetni fog.
0
Hello! Van még ott egy reactornak nevezett tekercs, amin az összes inverter áram atfolyik, ez sztm egy tároló tekercs lehet, a zárlati áram idejére, míg az igbt vezet.Viszont a célját még mindig nem értem...
0
Szia!
https://www.youtube.com/watch?v=mAzaj68dJ-o
A reaktorokat a hullámzás szűrésére és vagy a bemeneti áram korlátozására használják . Mint például a motor indítási indítási áramát . A reaktor rövid ideig elnyeli ezt a magas lökőáramot, amely kioldaná a megszakítót . Ez lehetővé teszi a kisebb megszakító és könnyebb vezetékezés a termék kialakításában.
Gyakorlatilag egy induktivitás a motor előtt.
0
Azt addig értem is, hogy induktivitas, a lökések csökkentésére szolgál, de ebben igbt is van, ami rövidre zárja a tekercset, ennek mi lehet vajon a szerepe?
0
Gondolom nem mindig ideális, ha sorban van a tekercs. Olyankor rövidrezárja. Lehet, hogy nagy teljesítménynél hasznos, kis teljesítménynél csak ront a hatásfokon. De az is lehet, hogy a szinuszhullám közben zárja rövidre, nem értek annyira az űrtechnikához. Ha hirtelen nagy áram kell neki, akkor biztos zavaró az a böszme nagy induktivitás.
0
Na de ha nézted a kapcsi rajzot amit küldtem, azon láthatod, hogy az AC-L és az AC-N lábakat, azaz a bemenő hálózati feszültséget zárja rövidre, gondolom így egyfajta kapcsolóüzemi tápegységként funkcionál ilyenkor, de akkor sem értem meg mindig mi a szerepe..
0
Mint írtam szerintem ua mint a pfc. Ezzel a módszerrel a szinusz szinte teljes időtartama alatt tud a hálózatból energiát nyerni, nem csak a csúcsokat darabolja, a hálózatot torzítva. És bocsánat, nem a trafót zártam rövidre, hanem a tekercset. Lásd feszültség növelő kapcsolóüzemű tápok...
https://www.powerfactor.us/active-pfc.png
0
Sziasztok.
Ez egyfajta AC feszültség szabályozó.
A bejövő váltófesz. függvényében nyitogatja az igbt-t. Minél magasabb a bejövő fesz. annál jobban nyitja, így feszültség stabilizáló hatása van a váltóáramú hálózatban és a túlfeszültségek ellen is véd bizonyos határig.
0
Szerintem neked lesz igazad, szerintem is egyfajta digitális puffer lehet , bár ettől még a fázisjavító szerepe is megmaradhat..A gond csak az, hogy ezt a részét mindenféleképpen javítanim kell, mert az proci figyeli....mert e nélkül is működne amúgy a szerkezet..
0