Sziasztok!
Nevezett készülék kb. tíz percig kifogástalan, majd csíkok jelennek meg és eltűnik a kép. Feszültségek, amiket ellenőrizni tudtam jónak bizonyultak. Hűtésre/melegítésre nem reagál. Ha pár percre kikapcsolom, ismét jó a kép amíg "be nem melegszik". Tapasztaltabb kollégáktól kérdezném: lehet, hogy ez kijelző hiba?
Köszönettel: Kiss Z.
Nos mivel a jó/rossz állapotot összehasonlítva kiderült, hogy több feszültség is eltűnik a t-con panelon, rendeltem bele másikat. Mostmár biztosan kijelenthetem az okozta a hibát.
Üdv Kollégák!
Ha áramtalanítás után vissza kapcsolom,többnyire nem indul a táp,és 11-et villog a LED.A üzenet félre vezető,hiányolja a 8V-ot,ami azért nincs,mert meg sem ciccen a táp,jogos hogy hiányzik.Hosszabb várakozás után többnyire elindul.Kondik ellenállások átnézve jónak tünnek.Mi lehet a hiba,táp IC vagy a fetek tudnak ilyet produkálni?Szatakának volt a fórumon egy nehezen induló FE2 Sonyja,de nem derül ki a topicon,hogy lett e megoldás.Kérek segítsé!Reparátor1
Üdv Mindenkinek!
A TOSHIBA 216R9D modell javításához kérnék segítséget.
Egy érintkezési hiba miatt került hozzám, a SCART csatlakozót ki kellett támasztani ahhoz, hogy "legyen kép". Egyszerűnek tűnt -néhány forrasztás és mehet vissza - de nem így lett. kiderült, a hibának semmi köze a csatlakozóhoz. Ott tartok, hogy az eredeti hibát megszüntettem, viszont közben valami meghalt a táp környékén, mert csak a stab. 5 V annyi amennyinek lenni kell.
- A függ. eltérítés felül "visszagyűrődik". -->
A 27 V helyett csak 18 V van az AN5515 7. lábon. -->
A sortrafó a 120 V helyett, csak 88-90 V-ot kap.
A tápegység részen az összes többi feszültség is ilyen arányban van meg.
(Pl. a C 847-en a 27V helyett 12,6 V van)
A stab. 5 V is csak azért jó, mert az L78MR05-nek elég a 14,4 V. (A rajz szerint itt is 19,6 V-nak kellene lenni.)
Egyéb áramkörei működnek, csak ezáltal nem üzemszerűen. (pl. a képméret a képtartalomtól függően változik; teljes fehér fénynél le is áll.)
A diódákat, tranzisztorokat - így beépítve - kiméregettem: jónak tűnnek.
Gondoltam valamelyik ELKO okozza, de mivel "kitámasztva" rendesen üzemelt...?
Az alkatrészek felől is, és a javított forrasztások környékét is átnéztem, úgy láttam nem okoztam zárlatot sehol.
Elakadtam. (Lefárasztott a kontakt hiba keresése, a fél panelt átforrasztottam már, mire úgy néz ki: megszűnt.)
Valakinek valami ötlete... hogyan tovább?
A hibakeresést, egy itt kapott rajz alapján kezdtem el: http://elektrotanya.com/toshiba_217d9d_sm.pdf/download.html
Eddig csak annyi különbséget fedeztem fel, hogy a C818 a rajzon 270uF, nálam pedig csak 120uF van benne.
Közben találtam még más különbségeket is. Pl. a TXT 5V és a TXT 12V-hoz kapcsolódó áramkörök ebben a modellben nincsenek benne.
Leakasztottam a tápról amit tudtam, de semmi lényeges változás nem történt.
A 2SC4119A helyett is kipróbáltam egy BU 508AF-et- Ilyenem volt, gondoltam lesz ami lesz- de semmi változás, ezzel is ugyanaz a jelenség!(
Elko cserékkel is próbálkoztam: semmi. A 120 V sehogy sem akar 90 V-nál fentebb menni.
Talán még annyit, hogy a bekapcsoláskor csak kicsit van "visszagyűrődve" a kép teteje, s ahogy melegszik -néhány másodperc - egyre jobban.
A potméterekkel beállítható jel nélkül a kép geometriája, da ez sem megoldás, mert ahogy írtam: fehérebb képnél ilyenkor le is áll.
(Még szerencse hogy nem ebből élek!)
Helló!
Holnap bemegyek a kórházba és bent is leszek pár napig, ezért kérem sürgős segítségeteket.
Adott a készülék ami éget szagot eregetett magából. Elhoztam és nekem a ptk tűnt hibásnak kicseréltem, hazavittem. Majd pár nap múlva (ma) rámtelefonáltak, hogy az éjszaka folyamán újra jött belőle ez a füstszag. Elhoz szétszed, de SEMMI nem látszik rajta, a dolog érdekessége, hoyg tulaj elmondása szerint KI VOLT KAPCSOLVA a készülék. Kivettem a hálózati kapcsolót, talán!, de egyáltalán nem biztos, hogy mintha az lenne aludas. Gondolom a fázis- nulla között átvezethet.
Sztetek?
Üdv.: Ízirájder