Helló !
Előre is bocsánat a moderátoroktól, de a címet nem akartam hosszúlére ereszteni.
Tehát: egy műszer előlap felújításhoz keresem az EMG és/vagy EMG-ORION által használt régi betűtípus PONTOS NYOMDAI megnevezését vagy pedig egy olyan, a netről letölthető betűtípust, ami azzel az EMG-s betűtípussal megegyezik. A betűt egyébként világszerte használták a 30-as évektől a 60-as évek végéig. Én elektromos témájú hírdetésekben és EMG műszer előlapokon találkoztam vele.
Más betűtípus NEM érdekel, tussal-szabványbetűvel NEM írok az előlapra, kizárólag az ominózus betű neve vagy egy vele megegyező TTF neve érdekel. A gép előlapját eredeti külleműre szeretném összehozni.
A képeken a kívánt betűtípusból látható példa. Vékony és vastag fajta is érdekel (bár feltételezem, hogy a nevük ugyanaz lesz, csak egyik regular, a másik meg ugyanazzal a névvel bold).
Megköszönök bármilyen segítséget.
Kellemes Karácsonyi Ünnepeket Kivánok Minden Kedves Kollégának!
Üdv. mindenkinek! Van egy saját szkópom és az a hibája,hogy néha nem megy rendesen(és nem szabályozható le) az időalap gyakorlatiasabban nem mindíg lehet úgy leszabályozni,hogy az elektron sugár egész lassan pásztázza át a képernyőt.Néha pedig lehet.Van egy másik hibája is az pediglen azaz,hogy nem megy benne a tároló rész(Store T-Y).Vagy nem tudom használni? mivel nem ismerem ezt a szkópot (mert alkalmiba vettem).Ha tárolásra kapcsolom nem is reagál semilyen bemeneti jelre néha még az elektron sugár sem akar bejönni ebben az üzemmódban viszont ha bejön az offset gombbal csak annyit lehet csinálni hogy az elektron sugarat fentről lejjebb lehet hozni.Egyébként fent van a tanyán a szervízmanuálja.
Van egy SUMMIT gyártmányú LCD kijelzőm, kéne hozzá be¸kötési útmutató.
A kijelző ICL7106-al van megvalósítva, ami be van építve. A kivezetések meg vannak nevezve, de van a panel hátúlján két állítható szerv, minek a funkciója ismeretlen. Jól jönne hozzá vmi használati utasítás.
http://yfrog.com/06summitj