Sziasztok!
Van egy HAMEG 203-6 oszcilloszkópom, és az R511 ellenállást szeretném kicserélni az időalapot nyújtó panelen, de a gépkönyvben nem találom az értékét (lásd mellékelt ábrán).
Valamelyik fórumtárs tud segíteni ebben?
Sziasztok,
A segítségeteket szereném kérni a következőben.
Sokak számára ismerős lehet a címben nevezett készülék. Én soha nem használtam még ilyesmit.
Nemrég kaptam és állíólag működőképes állapotban van.
Belenézve minden érintetlen és szép állapotú. Bekapcsolható, világít :)
Kissebb hiányosságai azért vannak és ebben kérném a segítségeteket.
A hátulján lávő csatlakozó mely a képcsőre megy le van szakadva és nem tudom mi alapján tunám bekötni. Ennek a csatlakizónak a kiosztását keresem.
Illetve egy kezelési leírást hogyan tudnám használni/kipróbálni.
Csak magyarul és angolul tudok aki tud kérem segítsen.
Ui.: Tudom hogy nem biztos hogy kellesz még használnom de szeretném megismerni ezt a műszert is.
Előre is köszönöm.
Üdv.:
Gyula
Helló ! Szereztem egy EKM YCST Thomson-hidat. Szép, megkímélt és még sosem volt kibontva (gyári plomba rajta van).
A géppel kapcsolatban szeretném megtudni, hogy az előlapon bal alul levő telefonkulcs feliratai, az "F" és a "D" betűk mit jelentenek ? Miért kell mindkét kapcsolóállásnál kiegyenlíteni a hidat a mérésnél ? Más Thomson-hidak (pl. a Ganz-féle XTH-1) csak egy nyomógombbal rendelkezik a méréshez.
Továbbá, keresek a műszerhez gyári leírást, kapcsolási rajzzal együtt. A gépben vannak ellenállások szépen, amik értékeit szeretném megtudni, valamint, hogy hogyan képezik a négyvezetékes mérőhidat ? Az esetleges későbbi javítások miatt.
A műszer képe innen van: http://www.radiomuzeum.hu/index.php/muszerek/ekm/ekm-thomson-hid (utólag is megköszönöm Perneki úrnak Verőcéről, hogy felhasználtam a műszerhez tartozó képeit).
Köszi minden segítséget.
Sziasztok!
Nem is túdom merjek e belekezdeni a mondókámba.....?
Azt szeretném kérdezni,.. ki az a bátor hős, aki egy ilyen műszer elkészitését beválalná?
http://homepages.ipact.nl/~pa1are/Antenna_Analyzer.html
De nem csak ezen az oldalon van ilyen műszer,.....összegyűjtöttem sok helyről, azokat amelyek az antenna paraméterinek mérésére elkészithető műszerekről szól.
Kérésre elkűldöm a linkeket....
Űdv varadi