Tisztelt fórumtársak!
Érdeklődön,a képen látható alkatrész pontosan mi lehet? Ez a kínai NWT500 kimeneti erősítője. Ha 03-as kód lenne akkor a tokozása miatt GALI-3 is szóba jöhetne, de ez B03-as.A munkapont beállítása is nagyon eltér a gyári ajánlástól. A Vcc +11,6V és onnan 2db 60ohmos párhuzamosan,és vele sorban egy 60ohmos ellenállás van(együtt 86 ohm) ami megy az ismeretlen értékű induktivításon keresztül a kimeneti lábra. Ott +5.2V-t van,és így kb.77mA megy át az erősítőn. A GALI-3-as gyári ajánlása 237ohm,és 35mA...Vajon a kínai ezt nem állította be,mert egyébként jó pár alkatrész  hiányzik,(pl. az ALC szabályzó teljesen)a helye megvan,vagy ez az alkatrész ezt kívánja? A web a barátom,de nem találtam a tokozásnak,és funkciónak megfelelő találatot.
        üdv:Feri
    ui: Közben sokat böngésztem orosz oldalon,és kiderült ,ez nem más mint egy AG603-89-RFID   InGaP HBT Gain Block .
        Megköszönöm azoknak akik segíteni próbáltak,de így megoldódott a probléma,és ezzel le is zárom!
          üdv: Feri
                                         
Jó napot kívánok !
Fent említett műszerhez keresek megvételre konektorokat (kiemelő gyártáshoz). Mellékelve a fényképen.
Előre is köszönöm Gyula.
 
Sziasztok! Segítségeteket kérném Willem eprom programozó használatában. A 24C sorozatot rendesen tudom írni és olvasni, ezzel nincs gond. Az M95160 eepromot viszont nem tudom olvasni és írni sem. Eddig Willem PCB3B programozóm volt, most vettem egy Willem Pro4 programozót, de ezzel sem tudom kiolvasni. Az M95160 SMD eeprom a 25C sorozatnak felel meg, de bármit állítva sem tudom az autórádióból kivett IC-t kiolvasni.
Mellékelek fényképeket a beállításaimról. Valaki nem tud véletlenül segíteni, hogy mit rontottam el, vagy mit csináltam rosszul. Köszi a segítő válaszokat.
Sziasztok!  
Birtokomba jutott a fent említett professzionális műszer de sajnos hibás. A Service manual megtalálható hozzá itt az oldalon de rendkívűl rossz minőségben. Ha bárki ért hozzá esetleg már találkozott vele kérem segítsen az alábbi hiba kiküszöbölésében:
A bemenetre kapcsolva nem mér semmit sem (eredeti kábelekkel mérve) Bekapcsolás után lefuttatja az öntesztet, és kiirja error9, majd az A display-en: H04 üzenet, a B Display-en: d  6 üzenet látható. Azzal tisztában vagyok hogy valahogy lefuttatható rajta egy teljes diagnosztika ahol leellenőrzi az analóg/digitális áramkörök működését de azt nem tudom hogy kell! Annyira rájöttem, hogy az ERROR9 hibaüzenet a benne lévő gyenge akku miatt volt.
Amikor a balanszot akarom kalibrálni,nullázni OPEN és SHORT gombbal a hibaüzenet:ERROR1 
Az első amit megállapítottam, hogy esetelgesen a DC-BIAS kapcsoló helytelen állása okozhatta a hibát. bekapcsolt állapotban akarták kalibrálni. Bár ez csak tipp. Ha valakinek bámilyen ötlete tapasztalata lenne kérem segítsen. Köszönöm!