Hi all,
I need a little help to repair my Akai PM-750 amplifier (part of system mx-750).
The voltage selector has broken and I don't know wich wires shoud I put together to get it work under 240V.
Service manual is no help, they just give spares parts...
Huge thanks to who could help me :-)
Tisztelt Kollégák!
A címben szereplő erősítő a nyomógombjainak érintésekor nem némít, hanem zúgó, brummos hangot ad mind két csatornán. A tápfeszültségek rajz szerintiek. A végerősítő modulok 7 csatlakozási pontján az érintés idejére mérhető a negatív - pozitív feszültség változás. A bemenetet szabályzó FET-et cseréltem. Semmi változás. Hasonló hangot ad az erősítő a bekapcsolást követő egy két másodpercig.
Egyébként az erősítő elég jól szól.
Mi okozhat ilyen hibát?
Köris
Sziasztok!
Se nem hifi, se nem erősítő, de azért jó kis rádió volt a Pacsirta AR 612. Hátha azért elfér ebben a rovatban...
Behoztak egy Pacsirtát, ami romokban hevert. A skálahúrozás(ok) rajzára lenne szükségem, ha valakinek megvan. Amelyik Kádár-könyvemben van kapcsolási rajz, abban nincs a skálahúrokhoz rajz, és sajnos az egér és az idő alapos munkát végzett. Megköszönném, ha valaki tudna segíteni.
Üdvözlettel:
Attila
Sziasztok!
A fenti erősítő az eredeti távval nem működik, csak egy-két funkció. A táv egyébként él, ad jelet. Egy másik, eredeti Sony Audio távval is ugyanez a helyzet, csak pár funkció működik, itt azonban már több: hangerő + és -, muting, kikapcsolás.
Tudna valaki tanácsot adni?
Köszönettel:
Attila