Sziasztok!
Szert tettem egy Bremi BRS33-as labortápra. 30V-ot és 5A-t tud, a hátulján 3db 2N3055-ös tranzisztorral. Nem volt benne a betápnál a 2A-es üvegbiztosíték, tettem bele egyet, de bekapcsoláskor azonnal kiveri. Belekukkantva látszik, hogy egy helyen a panel igencsak megbarnult. Próbaképpen a szekunder oldalról lekötöttem minden vezetéket. Így bekapcsolva a primeren ott a 230V, a szekunder tekercseken is megvannak a feszek. Elkezdtem visszakötni a szekunder oldalon a vezetékeket, természetesen kikapcsolt gép mellett. A vastag fekete és kék után még rendben volt minden, a vastag piros bekötése után azonban újra kiment a biztosíték. Ez a piros vezeték a relé mellé van bekötve, 24-es felirat van mellette a panelon.
Egyelőre itt tartok, nem mélyedtem el jobban benne (lehet jobb is :-) )
Gondolom valami zárlatba ment a szekunder oldalon.... Vagy mi a véleményetek, lehet akár trafó hiba is?
Üdv.: nils
http://kepfeltoltes.hu/141125/IMG_2187_www.kepfeltoltes.hu_.jpg
http://kepfeltoltes.hu/141125/IMG_2188_www.kepfeltoltes.hu_.jpg
http://kepfeltoltes.hu/141125/IMG_2192_www.kepfeltoltes.hu_.jpg
http://kepfeltoltes.hu/141125/IMG_2193_www.kepfeltoltes.hu_.jpg
http://kepfeltoltes.hu/141125/IMG_2194_www.kepfeltoltes.hu_.jpg
http://kepfeltoltes.hu/141125/IMG_2196_www.kepfeltoltes.hu_.jpg
http://kepfeltoltes.hu/141125/IMG_2197_www.kepfeltoltes.hu_.jpg
http://kepfeltoltes.hu/141125/IMG_2198_www.kepfeltoltes.hu_.jpg
http://kepfeltoltes.hu/141125/IMG_2200_www.kepfeltoltes.hu_.jpg
update
A hiba: a szekunder oldali 2 db 4700uF-os kondi közül az egyik zárlatos lett.
Üdv Mindenkinek a Tanyán!
Eladó és rendelhető AD8307 el készített RF Detektor.
A doboz méretei 36mm (széles)X 30mm(mély) 73mm(hosszú) belsőméretű ónozott vaslemez dobozba szerelve BNC csatlakozással.
A készülék teljes egészében saját tervezésű és kivitelezésű!
A berendezés 9 - 13,8 voltról üzemeltethető.
A készüléket 4 ponton lehet kalibrálni, a bemeneti L - C taggal és a két kimeneti P1 - P2 trimmer potméterrel +/- 3dB , és 20mV/10dB +/- 10% közötti értékek között változtatható.
A készülék Wobbler oszcilloszkóphoz vagy RF power méréshez való.
1nWattól 1 Wattig terhelhető 50 OHM bemeneti impedancia mellett -70dB től +16dB között használható..
Természetesen külön kérésre 75 OHM ra is legyártom.
Más esetekben 75 / 50 OHm impedancia váltóval beiktatásával lehet használni.
A készülék weboldala
http://shankara.atw.hu/
Bízom benne , hogy azoknak is tudok segíteni evvel a készülékkel akiknek ez hiányzott a repertoárból.
A készüléket rendeléstől függően 5 munkanapon belül tudom postázni!
Üdvözlettel Simonsen!
üdv.
keresek rajzot Voltcraft 401 műszerhez.
Pontosabban két ellenállás értéket:a baloldali 7 db ellenállás közül
felülről,a konditól a 3.és 5.ellenállás értékét.
Bálint
Helló ! A zsibin jártamban rámdőlt egy karcmentes, 1957-es EKM Fluxmeter. A klasszikus fekete bakelit laborműszer. Van rajta két mérőcsatlakozó (csavaros banánhüvely), egy fehér nyomógomb és a műszer tetején egy kis ablak, amit átlátszó műanyaglapka fed és ha belenéz az ember, akkor egy tekercs vasmagnak látszó tárgyat lát az ablak mögött (akár mi is az, két vezetékkel be van kötve a műszerbe). A műszer oldalán van egy speciális N kiloohmos huzalpotméter (nem tudtam az értékét megnézni, de nem is érdekes egyelőre), ami a két végálláson kívül az ellenálláspályán egy középállással is bír, ami ki van vezetve a műszerbe és be van kötve. Mintha egy középállású "+/- potméter" lenne (mint a hifikben a balansz potméter).
Levettem a műszer hátlapját. Semmi rendkívüli. Nem lettem okosabb. Jobban nem mertem egyelőre szétszedni a gépet. Ha a műszert óvatosan megmozgatom, akkor a mutatója elvándorol az egyik végállásba és ott marad, vagy a másik végállásba és ott marad. Mintha nem lenne semmilyen műszerrugó a gépben. Ha szállításhoz rövidrezárom a két mérőcsatlakozót, akkor a mutató megáll ott, ahol éppen van és ott marad, meg sem mozdul, vagy csak nagyon aprókat.
A műszer működik, csinál valamit. Ha ellenállásmérővel megmérem az alapműszer két kivezetését (a két mérőcsatlakozón keresztül), akkor a mutató kilendül és kb. 1 kOhmot lehet(ne) mérni. Mivel a digitális multiméteremmel csak 200 kOhmos állásban mertem megmérni (lentebb egyre gyorsabban lendülne a végállásba a mutató), ott kaptam az 1 kOhmot. Ha a műszert csak egyszerűen leteszem az asztalra, akkor a mutató a 0 állásból szépen lassan elkezd felkúszni olyan 40-50-es osztásig és ott marad. Ha a fehér gombot lenyomom, akkor a mutató kicsit visszakúszik olyan 30-ig. Lehet, hogy csak a műszerész asztalom nem vízszintes, de a 40-50-nél általában a mutató nem megy tovább. Ott ledekkol. Tettem fel képeket a gépről.
A kérdéseim a következők lennének:
1. Hogyan működik, hogyan mér ez a műszer ? Mi kell még hozzá, hogy normálisan mérjen ?
2. A fluxmeter skálája az maxwellekben mérésre van skálázva, ami régen a mágneses fluxus mértékegysége volt. Itt 1 fok = 15000 maxwell. Milyen méréshez használták ezt a műszert ? Hol mértek kilómaxwelleket ?
A válaszokat megköszönöm. Ahogy szoktam, próbálok minél gyorsabban erre járni és reagálni. Köszönök minden segítséget.