Üdv mindenkinek.A fent meg nevezet készülék ,le ált.Pontosabban a kép zavaros lett meg el toloddot balra,égés szag érzet .Ki bontva egy négy lábu tekercs mellet ,aminek még jelölését még nem tudtam le olvasni, az rl 42 -rl44 elenálások ki égve voltak és c612 kondi volt ki hasadva.Ebben az alkatrészröl szeretnék kérdezni mert a jelölésse 0,44g-250-A 5%.Még van egynyolc lábbu ic meg pörkölödve tda látszik csak számozás nem látszik.Ehhez a készülékhez rajzot nem találok. Segétségeteket kérem rajzzal ,tanácsal.Szép jo vasármapot kivánok mindenkinek LAJOS
Szevasztok
Hoztak itt egy Samsung tv t ami nem az, ennek a beazonositásában kellene egy kis segitség,valami kinai dolog lessz ez,a következő alkatrészek vannak benne,procija LC863532C,a videó proc LA76810A,hang AN7522,függőleges LA78040,sorkimenő tranzisztor SZY1803,tápja tranzisztoros 1803 as van benne de már volt cserélve.Hibája,bekapcsoláskor táp nyüszit,a kép elvan tolódva balra jobb oldalon kb4cm fekete függőleges csik.Egy LC-2191A03 felirat van a paneljén.
Sziasztok! Egy kis segitséget kérnék a fenti tv-vel kapcsolatban: Amikor hozták egyáltalán nem indult , a tápegységet kijavitottam , vizszintes eltéritö tekercs kontakthibás volt, TP 21 tranzisztor szakadt volt igy nem kapcsolt tápfeszt a soroszcilátornakTDA1950 ,ezek kijavitása után a tv elindult , kép hang megfelelö ,egy napot járattam , ugy tünt minden rendben van . Este kikapcsoltam , reggel amikor bekapcsolom a hálozati kapcsoloval csak tiszta fehér "bolhamentes" képernyö fogad se ,se kép se hang .A hétszegmenses led kijelzök sem világitanak .Méregetve a HD44860A18 SMD kivitelü proceszor környékén ugy találtam hogy a 27 és 26 lábon nincs tápfeszültség.Hiányzik az U11a 5volt,Tr60 BC 548C tranzisztor rossz volt,ezt kicserélve meglett az 5 volt , de most már nem indul el a tv egyáltalán .A proceszor 3 as lába 0 volton van ami készenlétnek megfelelö de ebböl az állapotbol nem tudom kimozditani.Ha TRr 60 tranzisztor C-E lábait rövidrezátom , akkor kap tápot a TDA 1950 ,a tv elindul de ugyanugy kép, és hang nélkül csak fehér bolhamentes raszter van.Merre kellene tovább kutakodjak , lehet hogy a proceszor a hibás, hogyan tudom ezt eldönteni?Elöre is köszönöm az észrevételeket mindenkinek üdv dddemeter!
Fent emlitett készülék tápja nem indul el.A bemeneti részen az elkok kicserélve bele értve a szürö kondit is.A táp biztossékot kiszedve ,égöt helyére forasztva. Az égö kigyul majd halvényodni kezd majd ötször vilog majd teljessen kialszik.A szürö kondin mérve a feszültség 285v-t ,de a táp kontrol ic-én a 16-os lábon analog müszeren mérve feszültség 8v-t ami 20v-t kéne legyen.A táp transzisztor bu 2805df,elenörizve jonak mutatkozik.A kérdéssem hogy ic lehet rosz mert a 15-ös lábon is 8 voltot mérek .Szép vasárnapot mindenkinek LAJOS