Sziasztok!
A fenti gép paneljét hozzák javításra . Az esszpresszó szivattyú nem működik . A vezetéket , ha össze zárják , akkor működik a szivattyú. Ha rálép a pontra . A fázis ceruzája a tulajnak jelez .
TRIAC csere már volt . Lásd tulaj által karikázott rész a tulaj fotóján .
Üdv
Sajnos nem vállalható
szép napot kívánok mindenkinek.
Van nállam egy Saeco sirius automata kávéföző.
Bekapcsolás után minden rendben van vele le is főzi a kávét, 1-2 adagot.
Utánna mindha nem csinálná végig a ciklust darál elindul a fözöegység és vissza ál alaphelyzetben csak nem föz kávét az örlemény meg a föző egység melett van.
Ha kikapcsolom meg ujra vissza ugyan ez a jelenség leföz egy pár kávét aztán megint nem.Ha porkávét teszek bele azzal ok mindig föz.
Találkozott már ilyen hibával valaki?
Üdv András
Sziasztok!
Segítséget kérnék tőletek,egy Saeco Odea SUP0310 típusú háztartási automata kávéfőzőgép javításához.A daráló része megszorult, a szemcsefinomság sem állítható. A régi kávéfőzőt már kidobtam,így most kávé nélkül sz@rabb az élet.
A probléma az,hogy a burkolatát sem tudom levenni, mert -bár egy csomó csavart kiszedtem belőle,arra gondolva hogy talán valahol megnyílik - nem jön szét a "kabát" rajta, feszegetni viszont nem akartam.Szervizdoksit nem találtam hozzá , ezért gondoltam,megkérdezem,hátha van valakinek tapasztalata ezzel a típussal.
Várom a tapasztalt szakik segítségét.
Üdv: mpisti
Sziasztok!
Egy kollégám kávéfőzője beadta az unalmast, kivette a panelt és meg van égve a graetz és a teljesítménytranzisztor között csúnyán. A panelről el is tűnt pár fólia, nem látszik hova ment.
Lehet ebből következtetni, hogy mitől lehetett? A hibás alkatrészeket és panelt pótolva van esély újra üzembe helyezni, vagy van abban a gépben még más árulás is, ami okozta ezt az égést?
Üdv
Inhouse