Üdvözletem, sziasztok!
Adott a tárgybéli monitor (Model LS17MCA, GH17TS, 2005 nov) ami kizáróag PC üzemmódban használhatatlan.
Előzmény: a tápegység összes, az alaplap sok elkója elvesztette funkcióját, persze a tulaj addig használta, mig ki nem múlt teljesen.
Közel 20 db elkó cseréje után a monitor elindult, de PC módban nem oké.
Sötét, elcsúszott kép, custom üzemmódban semmi, más üzemmódban zöld vagy piros kép, miközben az összes analóg üzem kifogástalan jó, használható.
IC700 ATMEL 24C16AN eepromot cseréltem újra, üresre, más típusra, az eredények megdöbbentőek:
- az üres memóriát megírja a proci
- a menüben beállított értékek kikapcsolás után változnak vagy értelmetlen értéket mutatnak
- újra bekapcsoláskor sötét, elcsúszott, színhiányos kép jelentős órajel eltolódással
- a megadott értékhatárokhoz képest vagy 0, vagy 255-ös értékek a szervízmenüben
- ha minden adatot átírok, kilépés után egy része elfelejtődik vagy átíródik
- ha megírom a memóriát az eredeti vagy netről letöltött tartalommal, látszólag jól indul, de az első kilépés után szintén megbolondul (lassan én is)
A csatolt képekkel próbálom bemutatni az összevisszaságok egyrészét.
Az IC100-as 24C02 eeprom (VGA) a fenti hibákat nem befolyásolja
Miért nem tartja meg a flash eeprom a beállításokat? Tápfesz 5,1V, adatbuszokon kb. max 3,6V, adatforgalom látható.
Valaki esetleg küzdött ilyen hibával?
Üdv: Sándor
Sziasztok!
Ma hozták ezt a monitort, hogy tegnap használták, de ma semmit nem csinál. Szétszedés után átmértem a tápokat, 5V, 14V meg van a tápnál, a proci mellet még mérek 3.2V, és 1.8V szerintem ezek rendben vannak. próbára raktam bele új kondikat de semmi változás nem történt. Mi lehet a gond main-bord vagy még esetleg táp?
Üdvözlet mindenkinek!
A címben említett monitor meghatározatlan idő kb 1 óra után,van amikor 3 óra után kikapcsol(nincs kép de működést jelző led világít,mint amikor van kép)táp kondik kicserélve,táp átforrasztva,melegítésre(main boart,power board) nem kapcsol ki.Tapasztalt valaki hasonlót?Ötletek?Előre is köszönöm
Üdv:Mitu
Üdv az Uraknak!
Adott a címben szereplő monitor, VGA és DVI bemenetekkel. Ha nincs rá dugva semmi, bekapcs. után előszőr analóg bemenetre írja, hogy nincs jel, majd a DVI-ra és azon marad. Forrás választó gombra elmegy a háttérfény is. Ha VGA-n kap jelet, dettó, de a kék led továbbra is világít. DVI-ról nem tudtam kipróbálni. Szoftver-hiba, ebben kérnék vkitől dump-ot, ha lehetséges. Van egy 24SC08 és egy Winbond 25x408(?). A 24C-be már találtam (elvileg ehhez való) anyagokat, persze nem biztos, hogy jók, de nem változott. Van DVI, VGA és 2VGA nevű állományom. Annyi változott, hogy ha VGA-n adok jelet, leáll stby-ra (háttér ki, kék led villog). Égen-földön nem találok ehhez bios-dump-ot... Ha volna valakinek esetleg, azt nagyon megköszönném.
Board type: BN41-01654B VER NO:MP1.0
Scaler: SE1059LMHL
Köszönöm!