Sziasztok,
van itt egy ilyen készülék javításra. Az a gondom vele hogy AV-ről nézve van egy alapzaj (surrogás jellegű). A hangerőszabályzástól független, kivéve ha nullára veszem a hangerőt, ebben az esetben eltűnik. de ha már 1-re állítom, akkor kezdődik. Ez így van, akár DVD-t, akár beltérit dugok rá.
A tápegysége rossz volt, (145 Volton járt) SMR KITT beépítése után ez rendbejött.
Rajzom van, ötletem nincs a hanghibára. Scartcsati kissé kontakthibásnak tűnt, azt is átforrasztottam.
Esetleg ötlete valakinek?
hi.
nekikezdtem a fenti tv-nek.
nem lehetett bekapcsolni-táp javítás után dolgozna szépen a táp csak nincsen kép (hangot nem próbáltam!)
tehát-bekapcs,villog,relé kattan,távira reagál,stb,csak nincs fény.
main panelt néztem-feszek jók-VS-VA annyi amennyi a panelra van irva.(kb1 v-tal több)
y-mainra jó feszek mennek.....
és itt akadtam el
tud valaki segíteni merre induljak??
mit nézzek???
az x és y mainról hallok tápzajokat.
-az y-mainon néztem a feteket-nem zárlatosak...
köszi.
üdv. egon
Sziasztok!
Ezt nem tudom milyen sasszi, valami őslelet gép.
Barátom asszonykájáé, szeretnék ha működne rendesen. Náluk antennát rádugva olyan mintha elhangolódna, fényerőt változtatva (potméteres) pedig, szétesik az egész és levéve a fényerőt, balról beúszik az egész képernyő kb közepéig egy fekete zászlós valami. Fogalmam sincs, hogy írjam le másként :)
Mi lehet ez? Nem láttam még ilyen effektust :)
Két sortápszűrő van, az egyik eléggé púposka, azokat természetesen cserélem, de már csak jövő héten.
Addig is köszi!
Alaplap olyan szinten volt KH-s, hogy csoda, hogy egyáltalán be lehetett kapcsolni.
Üdv:
Pityesz
Sziasztok!
Ez a tv van kép, de csak az OSD, amúgy sötét, még hangyákat sem mutat. AV-ról minden jó kép, hang van, tunerról, se kép se hang. Tuner okozhatja, vagy a proci, mert átküldve a video jelet másik készüléken sincs semmi?