Szép napot .Mint ahogy a címben is állítom ,tőbb féle monitoron észrevettem(munkahelyemen rengeteg van)hogy a képen vizszintes hullámzás látható.Szerintem a 50hz-es freki *utánzása*.Hol kellene keresni a bajt???Egy idő után nagyon idegedítő.Minden infót előre is köszönök.
Sziasztok!
Szétszállt az 5 lábú DP502T IC mert felfujódott a 100uF/400V, nem lehet beszerezni, igy helyettesitenem kellett.
Talaltam egy orosz oldalon FSDM07652RB-vel megoldást (ez 6 lábu).
-kiiktatva a 2x270k
-pin5 nem bebötve
-1uF kidob és 75k beköt pluszra.
-még 1 db 1N4148 (2. kép módositás-logikátlan)
De nekem terheletlenül 5V helyett 4,65V van, a másik feszültség 12,6V.
Bekapcsolva leesik 3,3V-ra a másik meg 6-7V ra, és pulzál is.
Külön 5V-ot adtam, akkor mukodik a scaler LED is világít. Tehát csakis a tápegység hiba van.
A 3. lábon 11-15Vig ugrál a táp IC táplálása.
Cseréltem TL431-et, optokoplert, Sec. elkók ESR-re jók, primer 33uF-akat már valaki cserélte (22uF+10uF), mérve azok is jók. Trafó lábai nem szakadtak. 75k helyett 68k/2W-t tettem , de nem hiszem hogy az számit.
Rajz nincs a SM-ban

Ezt a monitorra írtatok tipeket, át is forrasztottam az ic, 50Ohmot is beépítettem, de azóta nem indul el, csak a zöl led világít, se ki se bekapcsolni nem lehet. Mi lehet az oka?
Üdv Kedves Kolégák!
Egy Samsung 40"-os LCD monitor (és TV) keseríti az életem!
Több puklis elkó cseréje után sem indult.
Csak relé kittkatt...
Namost eeprom cserebere után elindult, de amint PC jelet kap laptopról, leáll.
Bementem a szervíz menübe ( info-menu-mute-power ) és azt láttam hogy minden lehetséges opció összevissza áll Leginkább nullán.
Még a tft méret opció is 32"-on áll.
Esetleg lenne oly kedves valaki és egy hibátlan készülék opcióit lefotózná?
:) különös tekintettel a service opciókra.
Azonosításhoz némi infó
LE40R84B
LE40R84BX/XEC
BP40EO
SS08
JASMIN
Csatolok pár képet. LCD panel típusmatrica, Okosság, Táp.
Várom az opciókat :)
Köszi.
Üdv.
Fecóka