Sziasztok!
A fenti típusú monitort átalakítottam LED es re.
Szalag ledeket raktam bele 5cm -ként 3db led
17"- ba, összesen 2x21 db led.
Csak az a gond hogy bizonyos képtartalomnál alul felűl nagyon haloványan látszódnak a ledek fénypontjai a kijelző alján ill.a tetején 1-1 cm -es sávban.
Sötét részeknél tökéletes.
Nem tudom hogy lehetne oszlatni a fényt a kiindulopontban.
Sziasztok!
Elfeketedett a kép a Samsung LS22 SA300B monitoromon csak az analóg digitál kocka jött be.
Utána néztem ez típushiba szoftvert kell frissíteni meg is csináltam de nem ment végig a program csak 10%-ig mindig kezdte elölről. Kihúztam és most már a készenlét sem jön be nem csinál semmit.
Tudtok segíteni hogy tudom helyrehozni.
Üdv: CSABA
Sziasztok
A monitor üzemképtelen hibával került hozzám.A pupos kondik és az STU407D cseréje után az inverter elindul,de csak az egyik oldalon gyullad meg a cső,akkor is,ha felcserélem a ccfl-t.A rossz oldalon a jelalak is kisebb,mint a másikon.Menetzárlatra gyanakszom.Van e valakinek eladó trafója vagy komplett panelja.Köszönettel Reparator1
U.I.A topic felfüggesztésre került,elnézést a pontatlanságért,legközelebb vigyázok.Üdvözlettel Reparátpor1
"(olyan fórum téma megnevezést/elnevezést válassz, ami beszédes, minél pontosabban illeszkedik arra, amivel kapcsolatban írsz. pl: ORION LCD PT26S chassis 17MB12-2 nem indul )
Az pl. nem elég, hogy "LG RE" vagy "Cuccok!!!" és így tovább... Comprende!?"
Sziasztok!
Szeretném mekérdezni, hogy van-e Valakinek a fent említett inverterhez rajza. Itt a Tanyán csak egy TXT file-t találtam, de ebben azok az alkatrészek szerepelnek, ami a panelen van. Sajna a Samsung monitorok doksijában a FAN7310-es LCD back lite inverter IC és az AM4512C dual FET szerepel, nekem viszont a BIT3195G IC és a 4502C FET-hez kellene rajz.
Köszönettel: Apáti