Sziasztok!
Szeretném mekérdezni, hogy van-e Valakinek a fent említett inverterhez rajza. Itt a Tanyán csak egy TXT file-t találtam, de ebben azok az alkatrészek szerepelnek, ami a panelen van. Sajna a Samsung monitorok doksijában a FAN7310-es LCD back lite inverter IC és az AM4512C dual FET szerepel, nekem viszont a BIT3195G IC és a 4502C FET-hez kellene rajz.
Köszönettel: Apáti
Sziasztok!
Afent említett monitoron két másodpercig van kép majd elsötétül.Ki-be kapcsolás után ujra ez a jelenség.Még nem javítottam ilyen lcd monitort örülnék ha valaki tudna segíteni. Elöre is köszi
bogyo
Sziasztok
Kaptam ajandekba egy ilyen monitort:
S27E591C
27" ivelt Samsung, DP, HDMI es VGA bemenetekkel.
A monitor beteg, a kovetkezo a jelenseg:
Bekapcsol, elkezdi magatol valtogatni a bemeneteket, egyiken sem detektalja a jelet.
Egy ido utan megjelenik egy uzenet, hogy nincs jel, majd elalszik.
Szetszedtem, arra jottem ra, hogy valamikor megazott.
Kaptam oxidalt reszeket, de konkret hibat nem kaptam. Atmostam IPA-val, de nem segitett. Eloszor azt hittem, a kis vezerlo joystick paneljen van a hiba. Elinditottam a monitort es lehuztam a csatlakozot, de a jelenseg nem valtozott.
Amit eszrevettem, hogy a kis panelen van egy kek LED, az nem kap feszultseget, ki sem gyul, amikor a monitor mukodik.
Segitene egy rajz, vagy barmilyen otlet, hol kotorasszak, sajnalnam eldobni, mert szep monitor.
Elore is koszonom az otleteket
Minden jot,
Janos
sziasztok:
már két éve porosodik fenti típusú monitor a képeken látható hibával.Más színnél is ugyanez a hibajelenség.
Akkor feltettem két képet, Kari reflektor porosodásra gyanakodott.
Tegnap sötétben, sötét képtartalomnál is készítettem képeket, ami elég érdekes. Világosban nem látszik az alján lévő két "domb"
Fóliatisztítással javítható, vagy ez két külön hiba?
Bálint