Sziasztok!
A nevezett monitor érdekes hibajelenséget produkál. Jel nélkül a "képernyőkímélő" vándorlása közben, mikor a kijelző szélső (jobb) egyharmadához ér, csíkozódni, vibrálni kezd. Statikus jelet adva a hiba nem látszik, (jel váltáskor pár másodpercig ezen a területen vízszintes csíkok jelennek meg, amik fokozatosan eltűnnek) de a mozgó képnél rögtön látható.
Mi okozhatja ezt? Szokásos dolgokat megnéztem: táp szűretlenség, csatlakozók.. olyan mintha a rossz területen a "képfrissítés" nem lenne rendben, viszont szkóppal sem tapasztaltam eltérést. Lehet ez a kijelző megérett egy :szetver: ?
Köszönettel: Kiss Z.
Nos a hibát valóban "cof" okozta, de nem a "szokásos" fólia leválás vagy ilyesmi, hanem magának chipnek a meghibásodása. Ahogy megérintettem a fóliát fölötte, változott a csíkozás és vibrálás. A kezem "kapacitása" elég volt ahhoz, hogy megszűnjön a hiba. Mivel kezemről nem szívesen mondanék le, egy darab öntapadós réz fóliát ragasztottam rá. Érdekes módon csak egy kb. 4-5mm-es darab pontos helyét kellet kikísérletezni, mert nagyobb nem volt jó. Tulajdonképpen "árnyékoltam" a chip egy részét... azt nem tudom mennyire tartós az eredmény, pár nap próbajárat következik.
Üdv. Mindenkinek !
A munkahelyemen kidobtak egy a tárgyban nevezett monitort. A bekapcsolást jelző LED világít, halk, magasabb frekvenciájú fütty hallatszik, felteszem, a tápból. Ki-bekapcsolgatáskor alig látható teljes képernyős felvillanás látható, de tényleg alig érzékelhető. Ezen kívül semmilyen fényjelenség nincs, kezelőgombokra nem reagál láthatóan. Azt szeretném kérdezni, hogy ezek alapján érdemes-e vele foglalkozni ? Nincs sok tapasztalatom az ilyen monitorok terén, egyet javítottam idáig, de ott egy belső tápcsatlakozó átforrasztás megoldotta a problémát, igaz, hetekig tartott, amíg megtaláltam a megfelelő helyet. Köszönöm a válaszokat előre is. :)
Válaszd ki a megfelelő fórumot, majd adj neki címet és írd be a kérdésed.
A téma címe tartalmazza a hibás eszköz márkáját és típusát. Szintén tartalmazza röviden a problémát.
pl: ACER AL1711 monitor képernyője 5 másodperc után kikapcsol
A helytelenül elnevezett topik felfüggesztésre, majd 48 óra után törlésre kerül! Felfüggesztett állapotban nem tudnak mások addig hozzászólni, amíg ki nem javítod a címet!
A hibás cím utólagos javítása (48 órán belül) a "Szerkesztés" fülre kattintva végezhető el.
Sziasztok!
A kérdéses monitor bekapcsolás után kb 15-20 másodperc múlva kikapcsol.
Amíg megy, az OSD-s részt kirakja (bemeneti forrás megy hogy nincs jel) aztán kikapcs.
Indulásnál 20W körül vesz fel, háttérvilágítás bekapcsolása után 40W körülre felugrik.
Tápban műszerrel (nem szkóppal mérve) a feszültségek kb jónak mondhatók.
A háttérvilágítás LED-ek jók, világít mindegyik, de ha lehúzva kapcsolom be akkor is ugyanúgy kikapcsol.
Ha a kijelzőpanelt húzom le akkor is ugyanúgy kikapcsol.
Van értelme egy táp átkondizásnak?
Nincsenek felpúposodva, nem mértem még őket.
Samsung szervizt - állítólag - megjárta ott 55eFt-ot mondtak a hozzá való alkatrészre.
Úgy látszik most ilyen hetem van, alapból nem foglalkozom TV/Monitorokkal de 2 nap alatt ez a második.
Köszi,
Krisztián
Üdv!
Fenti 4 éves monitorhoz kérnék vmi tanácsot! A hibajelenség: használat közben a háttérvilágítás (CCFL) fényereje mindenféle beavatkozás nélkül ugrál kb. 10-30%-nyi mértékben! A kép nem tűnik el, a világítás nem kapcsol le. A monitort szétszedtem, forrpontok épek, az elkók nem púposak (bár attól lehetnek rosszak).
Nem egyedi az eset, találtam neten eladó ugyanilyen monitort, ugyanezzel a gonddal, tehát nincs kizárva szériahiba!
Mi lehet a gond?