Kedves tanyalakók. Jobb címet, hogy leírjam a hibát nem találtam.
Lényeg, hogy egy RL39WBSW típusú kombinált hűtőszekrény megbolondult. Bekapcsoláskor nem írja ki a hőmérséklete, hanem egyszerűen a kijelzőn két vonal jelenik meg és ennyi. Kép csatolva. Kompresszor kapcsol, mélyhűtő része hűt de a frizsider része már nem. Átnéztem a ServiceManualt és abból nem igen derítettem ki semmit. Hibakóddal nem tér vissza, de pl, ha eltávolítom az egyik szenzort ki írja a hibát, hogy a szenzor nincs jelen. Szenzorokat lemértem és a SM-ban szereplő értékeket kaptam, hőfoktól függően. Hébe hóba felvillan és egy ideig világit majd kialszik.
Lapot kivettem nincs hiba. proci stabilan kapja a neki megfelelő tápot. Gombok is tesztelve jók, sőt még a gombok lenyomásakor a processzor 1 és 2 lába közt feszültség jelenik meg ami arra utal, hogy a gombok küldik is a jelet a porcinak.
Az én tudásom jelenleg megakadt, szerintem maga a proci a hibás. Ha valakinek valami ötlete van, nyitott vagyok.
Előre is köszönöm a segítséget.
Laci
P.S.
Link a SM-hez: http://elektrotanya.com/?q=showresult&what=SAMSUNG%20RL36%2039&kategoria=&kat2=all
Üdv' Mindenkinek! Nyolcadik próba, reset, próba stb. után müxik. Valakinek valami ötlete?
Sziasztok!
Van egy Samsung No Frost hűtőnk, ami kijelzi a hőfokot is. Tökéletesen hűt, azzal nincs gond. Két hete, amikor nagyon meleg volt,reggel a hűtő előtt volt egy kevés víz, ami a hűtő alján lévő mélyhűtőből folyhatott csak ki. Kivéve a rekeszeket, /éppen hűtési periódus volt, ment a motor/ az alján elég sok jég volt. Kiolvasztottuk, és bekapcsoltuk. Látszólag minden rendben, de néhány nap után megint jegesedett az alja. Ezt mára már harmadszor csinálja rövid idő alatt.
Eddig /néhány éve/ jól működött, nem volt jeges soha. Jegesedhet ez a hűtő, vagy a jegesedés valami hibára utalhat?
Köszönöm: formasu
Sziasztok!
Hoztak hozzám javittatni a csatolmanyban szereplő panelt.
Nem kapcsol be.
Abban kérnék segítséget, hogy ennek ic-s e a tápja, mert nem találok rajta a szokásos tokozasu ic-t. Tudom, hogy van amelyiknek hűtőbordara van csavarozva és álló helyzetben, de ilyet sem találtam.
Előre is köszönöm mindenkinek aki válaszol.
Üdv: Ladakolyok