Szevasztok!
Nem vagyok mikrozseni. :-)
Egyre több ismerős talál meg ezekkel a kütyükkel.
A tárgyban említett gép nem melegít.
Amiket eddig végig mértem benne.
AC 230 rámegy a trafóra.
Diódát kivettem 12DC tápról teszteltem, polarítás változtatásra, hol vezetett, hol zárt. Nyitásnál 8 volt körüli feszt mértem, tehát 3 volt esett rajta.
Kondit megmértem 0.9uF.
A trafó primerje néhány tized ohm, de a szekunder 230 ohm. Fűtőtekercs, cső fütés, nagyfesz bizti nem szakadt.
Ami a furcsa, számomra, hogy a kondit ki akartam sütni 150 ohmos ellenállással, de egy szem szikrát nem láttam. Rendbe vannak így ezek a mérések és csak a magnetron (OM75P) jöhet számításba mint hibaforrás?
Várom megtisztelő válaszaitokat.
Üdv!
Sziasztok!
A cimbeli géppel van olyan gondom, hogy ha centrifuga programra állítom és elinditom, akkor ahogy elindítja a motort, az hirtelen felpörög. Tehát a jelenség alapján a taho generátor jelét nem látja a panel. Viszont nem minden elindításnál viselkedik így, van amikor az első indításkor szépen lassan kezd el forogni és aztán már forgás közben lövi meg.
Amiket eddig ellenőriztem:
A gép kapott egy új szijat, mert az eredeti eléggé meg volt már nyulva, valamint a motort kifújtam a szén portol és új gyári tokos keféket kapott, mert az egyik el volt teljesen kopva.
Műszerrel ellenőriztem a motor tacho generátorát a panel csatlakozóra rakva a műszer tapintoit és az teljesen jó, tehát a panelig eljut a tacho feszültsége.
Kibontottam a panelt és át forrasztottam a szokásos részeket, meg azokon felül a tacho csatlakozótol a processzorig az összes alkatrészt ellenőriztem, valamint a vezető sávokat is. Hibát nem találtam. Át is forrasztottam ezen részeket. Sajnos nem javult meg ettől sem. Amit még észre vettem, hogy az üst száj gumin fölül van egy kihasadas. Lehet, hogy centrifuga programon a felcsapódo víz érte a panelt és ez okozta a meghibásodását?
Mit nézzek még meg a panelban? Szerintetek javítható ez a panel még, vagy nem?
Előre is köszönöm mindenkinek aki válaszol.
Üdv: Ladakolyok
Sziasztok,
A címbeli klíma az idei beüzemeléskor nem indult. A beltéri egység kültéri hibát jelez, a kültéri egység pedig opció (EEPROM) hibát.
A beltérinél már kitanultam hogyan lehet az opciókat helyreállítani, de a kültérihez segítséget kérek tőletek, akár tartalomban, akár beírásban.
Az EEPROM típusa: 93LC56.
Szakértők segítségét kérném.
A szóban forgó klíma 5 bekapcsolásból 2-3 -szor hibával leáll pár perc után. Először vagyis sűrűbben a E4-58-as hibával áll le, de E2-03-at sűrűn dobja. Szétszedtem a kültérit kivettem az inverter panelt. Az összes csatlakozást átnéztem minden szenzorét. Pár napig úgy tűnt mintha megjavult volna. Sajnos a hiba sűrűn előjön bekapcsoláskor. A klíma nem garanciális sajnos. Az zavar, hogy hiba hol fenn áll hol nem. Mi lehet a probléma? Valami zavar okozhatja (pl. zavaró jel a hálózatban?? feszültségtüskék??) találtam hasonló szervizleírásokat, de konkrét javításokat nem ír csak komplett panel cserékre jut ki hiba keresés. A csatlakozásokat gyakorlatilag átnéztem.
Köszönöm a segítséget
A klíma AQV18Y 2012.07. vásárlás