Kérem,hogy Guest és guriga ne szóljon hozzá.
Sziasztok!
A fenti mosógépet az ügyfél nem tudja már bekapcsolni. Ezért a műhelyben felejtette. Az ügyfél elmondása szerint .Egy ideig , ha kikapcsolta,véletlenszerűen tudta , bekapcsolni. Ezért úgy használta , hogy,ha , egyszer csak bekapcsolt,akor az időzítőre tette. Amig az időzítőn volt,bekapcsolt állapotban,addig tudott mosni vele.
Most már nem kapcsol be egyszer sem. Ezért már,miután behozta a műhelybe,nem érdekli.
Jelenleg az ajtózárt nem kapcsolja be. Egyáltalán nem lehet bekapcsolni. Egy relé kattog,ha a kapcsolót megnyomják. A panelt kivették az "aszpikból". Úgy tűnik smd ellenállások vannak leégve rajta ? 'Egy másik , ismeretlen , alkatrész is leégett ? Egy a kishűtőbordán lévő TO220-ISO tokozású alkatrész müa háza szétrepedt ? Ha ," becsapják" a gépet , akkor , mindent csinál ?
Ehhez kérem a segítségeteket !
Segítségeteket előre is köszönöm.
Üdv varga jano
Sziasztok!
A DC92-00247A BA42 panelon hová van a szivattyú kötve?
Hiba :
Nem szivattyúz.
Szivattyú csere már volt.
Csak az elektronika van nálam.
Előre is köszönöm a választ.
Sziasztok.
Gondom akadt ezzel a panellal. A pontos típusát nem tudom a gépnek, csak a panelt hozták el hozzám.
A hibajelenség a szokásos, nem kapcsolható be a panel. Utánanéztem itt a tanyán és Jaca kolléga írta az egyik ilyen Samsung panel tápjavítással foglalkozó fórumban, hogy a POWER relé fehérrel jelölt,és a HEATER relé kékkel jelölt érintkezőire kell a 230 V váltófeszültséget kötni és így ki lehet próbálni, illetve lehet feszültség méréseket végezni a panelen.
Amiket eddig elkövettem a panel felélesztésére:
Kicseréltem a 2QR2280Z táp ic-t, a táp ic előtti R41-es 1.2 Ohm 2W-os ellenállás jó, a PTC ( PTC1 ) szintén jó, bár próbára kicseréltem, de a helyzet nem változott. Kicseréltem próbára a POWER relét is ( RY4 ), valamint a 10uF 500V-os elkot ( CE1 ) és a BD1 pozíciószámú diódahidat is. A táp ic kivételével ( az teljesen új ) ezek másik panelból lettek áttéve, aminek nem táphibája volt, a hiba nem változott, vagyis ha adok a panelnak 230V AC-t, akkor a diódahíd ( BD1 ) AC oldalán mérhető a 230V, de a DC oldalon 0V van és ide csatlakozik a 10 uF 500V-os elko ( CE1 ), amin így szintén nem jelenik meg a 310V DC. Olvastam az egyik ilyen panel táphibájával foglalkozó topik-ban, hogy valakinek a táp ic előtti ( az 1-es lábára kötött 100nF-os SMD kondenzátor ( C24 ) cseréjével oldódott meg a dolog.
A kérdésem természetesen az lenne, hogy mit tudok még csinálni ezzel a panellal, illetve javítható-e egyáltalán?
Előre is köszönöm mindenki segítségét.
Üdv: Ladakölyök
Adott egy a címben szereplő mikró,amely elszenesedett csillámmal, leolvadt magnetron kúppal,szakadt NF biztosítékkal került hozzám,hogy kezdjek vele amit akarok. Ezek cseréje után indítva trafóhangot ad,de nem melegít, plussz a NF biztosíték szakad. Primerre rámérve üzem közben 230 AC, szekunder fűtőoldalon csak 1,4 VAC az elvárt 3,5 helyett.. A N.F.-re nem áll módomban rámérni a sec.oldalon. Amit elkövettem vele idáig: OM75P(31)-es magnetront lecseréltem OM75S-re (használt). Mindkét magnetronra rámértem dmm.-el diódamérő állásban, eltérést nem tapasztaltam (nem szakadt,nincs testzárlat). 200 mohm-nál az egyik (régi) 19mohm,a másik végtelen a testhez képest (újabb). Viszont banális dolog, de véletlen felcseréltem az AF-F oldalt a bekötésnél,majd úgy teszteltem pár mp-ig. Fesz.kétszerezőt cseréltem, az eredmény ugyanaz. A kérdésem: jól sejtem,hogy a magnetron- NFtrafó párost cserélnem kell? A NF trafók elvi szabványosak,azaz bármilyen mikróból kibányászhatok/cserélhetek egyet?
Köszönöm a válaszokat !
Üdv.: swad