Sziasztok!
A nevezett mosogatógép került hozzám javításra,akkor az ürítő szivattyúja volt hibás.Össze szerelés után elinditottam a gépet,fel veszi a vizet és amikor elkezdené keringetni a vizet akkor adja az f1 hibát.Minden csatlakozó a helyén.minden meg mérve.Vagy valami elkerülte a figyelmemet?Valaki találkozott
már ilyen hibával kérem ossza meg velem tapasztalatait.
Előre is kösszönöm!
üdv woren.
Hello,
A Samsung ECOBUBLE WF60F4 mosógépből dohos-penészes büdős szag jön ki.
Leginkább a szűrő tisztításakor tör elő.
-Nade nem értem, hogy egy-egy mosás utáni leeresztéskor, hogyan lehet, hogy ugyanaz a víz "pang" benne?
-Ésha mégis így van, akkor milyen anyaggal lehetne ezt közömbösíteni, talán pl. ecettel???
Sziasztok.
A mamám a szomszédtól kapott egy hibás mosógépet, azzal a hibával, hogy nem nyomja ki a vizet. Átmentem, hogy megnézzem. Kiszedtem a szivattyút és találtam benne egy eltört fúró darabot. Gondolom megakaszthatta a lapátot és ez végett nem ment. Leellenőriztem kiszerelve a motort ami működött is. Vissza tettem és kipróbáltam. Gondoltam beteszek egy rongyot és az öblítésre és a centrifugára kapcsoltam. Elindult rendesen és kiírta, hogy 15 perc a program. Ment is egy darabig. 8 perc környékén beindult a pumpa, de víz nem jött ki rajta. belefújtam a kifolyó csőbe, amire elindult az öblítés. Lement az óra 7 percre, de ez után ismét csak a fújásra jött ki belőle víz, majd az óra ismét visszaugrott 8 percre. Így játszadozik. Kerestem hozzá valami rajzot, de érdemi rajzot nem találtam. Nem tudom, van-e ehhez a típushoz valami program, vagy valami. Tud valaki ebben segíteni?
Tibi
Adott egy a címben szereplő mikró,amely elszenesedett csillámmal, leolvadt magnetron kúppal,szakadt NF biztosítékkal került hozzám,hogy kezdjek vele amit akarok. Ezek cseréje után indítva trafóhangot ad,de nem melegít, plussz a NF biztosíték szakad. Primerre rámérve üzem közben 230 AC, szekunder fűtőoldalon csak 1,4 VAC az elvárt 3,5 helyett.. A N.F.-re nem áll módomban rámérni a sec.oldalon. Amit elkövettem vele idáig: OM75P(31)-es magnetront lecseréltem OM75S-re (használt). Mindkét magnetronra rámértem dmm.-el diódamérő állásban, eltérést nem tapasztaltam (nem szakadt,nincs testzárlat). 200 mohm-nál az egyik (régi) 19mohm,a másik végtelen a testhez képest (újabb). Viszont banális dolog, de véletlen felcseréltem az AF-F oldalt a bekötésnél,majd úgy teszteltem pár mp-ig. Fesz.kétszerezőt cseréltem, az eredmény ugyanaz. A kérdésem: jól sejtem,hogy a magnetron- NFtrafó párost cserélnem kell? A NF trafók elvi szabványosak,azaz bármilyen mikróból kibányászhatok/cserélhetek egyet?
Köszönöm a válaszokat !
Üdv.: swad