Sziasztok,
Új vagyok még ezen az oldalon és a fórumon. Amiért kerestem, kutattam az a címben megjelölt kis 37 centis TV-m, beadta a kulcsot. Jelenség eleinte időközönként csattogott, ilyenkor elment a kép mintha ki kapcsoltam volna majd visszatért. Egyre sűrűben kezdte ezt a mókát. Megnéztem, mi lehet az, a Nagyfeszültség tekercs vagy trafó vagy, nem is tudom, minek nevezzem a gyári ismerőseim "Kutyának" hívják szóval az egyik sarkából csodás szép ívek ugrottak az egyik közeli ellenálláshoz.
Gondoltam naivan mi sem egyszerűbb egy műanyag cső darabkával majd jól leszigetelem az ellenállást és jó lesz, hát nem így lett. Továbbra is csattogott egyre sűrűbben, míg végül egy a szokványostól nagyobb csattanó után többet nem jött vissza a kép. Most ha bekapcsolom zizegő hangot hallani abból a bizonyos kutyából.
Kérdés honnan kellene elindulni, mivel nem vagyok TV szerelő, csak szeretem az elektronikát. Hol és mit érdemes ilyenkor mérni. Gondolom a nagyfesz tekercs tuti nem jó hiszen ívet húz, talán repedt lehet a burkolata, igaz le soha nem esett. Aztán valaki említette, hogy megeshet kihalt a sorvég tranzisztor. Ebből helyettesítő típust tudtam szerezni Néhány amperral többet, bír a leírások alapján.
Itt a típusa: D2499 ez van benne és D5703 ásat, tudtam szerezni.
A nagyfesz tekercs AA26 00218A Ehhez is van helyettesítő, bár azt még nem szereztem, ez az ELDOR 11423001 és 01A.
Ha minden igaz letöltöttem a szerviz könyvét, és feltöltöttem ide is. Így lehet megtalálni C19A_P_DW15G10VD5XXEF.pdf
Akinek szüksége van rá, most már ezt is letöltheti. Eddig én nem találtam ezen az oldalon.
Szóval még egyszer, hol érdemes kezdeni a javítást, mérést, hiba keresést?
Üdv
Balk Lackó
A címben említett tv hálózati bekapcsolás után, kb 4-et kattan a relé, majd a led 3 rövidet 1 hosszút villan,és beindul a sorvég. A kép tetején 3 vizszintes RGB csík volt látható, de azt az LA7845-ös körében 2 kondi cseréjével megoldódott.Az R821-es ellánállas megnvúlása miatt cseréltem, inettöl kezdve csak kattog a táprelé,de mostmár nem indul.
Kérem a valaki jártas ennek a típusnak a javításában, megköszönném ha valamit megosztana velem.
Űdvözlettel Ernő!
Kellemes Ünnepeket Mindenkinek.
Érdeklődni szeretnék,hogy Samsung LE32S81BX typ. tévéhez
tápmodulja vagy legalább rajza van e valakinek.
Üdv mindenkinek Beni1
üdv!
van ez a Samsung Projektoros tv. J59A. sassyval. Néha van csak használva a tv, elég ritkán. Per pillanat nem lehet bekapcsolni, stby után 3-4 et villog a led, és visszaáll a stdby led.
Mi lehet a gubanc esetleg valami tipushiba?
köszönöm!
"FONTOS! Olyan fórum téma nevet válassz, ami beszédes, minél pontosabban illeszkedik arra, amivel kapcsolatban írsz. Egy lehetséges jó elnevezés
pl: ORION LCD PT26S chassis 17MB12-2, a tápja nem indul
Az nem elég, hogy pl: "LG LCD-TV" vagy "HP laptop" és hasonlóak. Illetve érdektelen, nem releváns információt se tartalmazzon a cím!
A helytelenül elnevezett topik felfüggesztésre, majd 48 óra után törlésre kerül! Felfüggesztett állapotban nem tudnak mások addig hozzászólni, amíg ki nem javítod a címet.
A hibás cím utólagos javítása (48 órán belül) a "Szerkesztés" fülre kattintva végezhető el."