Service manuals, schematics, eproms for electrical technicians

SAMSUNG CK623CN3X

TV - SERVICE MANUAL
Type: (RAR)
Size
6.3 MB
Page
---
Category
TV
SERVICE MANUAL
If you get stuck in repairing a defective appliance download this repair information for help. See below.
Good luck to the repair!

Please do not offer the downloaded file for sell only use it for personal usage!

Looking for similar samsung manual?
Document preview [1st page]
No preview item


No preview item for this file.

Possible causes:
  • No preview picture generated yet.
  • It is not a pdf file.
Advertisements
Please tick the box below to get download link:
  • Also known:
    SAMSUNG CK623CN3X CK 623 CN
  • If you have any question about repairing write your question to the Message board. For this no need registration.
  • If the site has helped you and you also want to help others, please Upload a manual, circuit diagram or eeprom that is not yet available on the site.
    Have a nice Day!
  • See related repair forum topics below. May be help you to repair.
Warning!
If you are not familiar with electronics, do not attempt to repair!
You could suffer a fatal electrical shock! Instead, contact your nearest service center!

Note! To open downloaded files you need acrobat reader or similar pdf reader program. In addition, some files are archived,
so you need WinZip or WinRar to open that files. Also some files are djvu so you need djvu viewer to open them.
These free programs can be found on this page: needed progs
If you use opera you have to disable opera turbo function to download file!
If you cannot download this file, try it with CHROME or FIREFOX browser.
Translate this page:
Relevant TV forum topics:
LCD TV Samsung LE32A466 : néha nem reagál semmire, vagy kikapcsol : További kalandok
Tisztelt Fórumlakók ! Újra Samsung szívja a véremet... Ez néhány percenként "lefagy" , pontosabban: ha beindul rendesen, 1 idő múlva ( 1-10 perc) nem reagál a gombokra és a távkapcsra, aztán akár ki is kapcsol, LED villog, van amikor visszakapcsol rendesen, van amikor nem. Előfordul az is hogy bekapcs után csak LED villog, kép nincs ( világítás sem ). A távkapcsról a jel bejut ( LED mutatja a vételt), de nem reagál. Amikor "lefagy", kép, hang marad, csak nem reagál semmire ( esetleg a PWR OFF -ra ), és néha becsíkozza a képet. Sehol nem találok semmi doksit ehhez a modellhez. Táp egység stabil ( elkóztam is), az alaplapon a feszeket mérem, de rajz nélkül nem mindenhol tudom hogy mi kell hogy legyen ( egyszer 1 monitorral már megszívtam: 1,82 V-ot mértem,stab IC-n, ami tökéletesnek tűnt, csak hogy aztán derült ki hogy ott 2,5V kellett hogy legyen..) Az alaplap : BN94-02477A . Esetleg valakinek valami tapasztalata, vagy doksija, vagy felesleg alaplapja ehez a TV-hez ? Köszönöm! Üdv, Gondif
SAMSUNG UE46C6500UWXXH - szines függ. csíkok a háttérben látszik a kép
Üdv. a kollégáknak!

A tapasztaltabbak véleményét kérném, ha valaki lenne szíves segíteni a fennti tv-vel kapcsolatban.
Bekapcsoláskor a kép csíkosan indul (egymás melletti sűrű, függöleges, piros, zöld és kék csíkok az egész képmezőn, amelyek mögött látszik a kép), majd 10-15 perc múlva helyrejön, tökéletesen megy.
Kibontottam, ellenőriztem a feszeket és rendeben vannak. Kondik is rendben vannak ESR mérővel ellenőrizve.
Kopogtatásra nem reagál. Kiszedtem a szlagkábeleket és megtakarítottam az érintkezőket.Összeraktam a tv-t és lám a defekt eltünt. 
A Tv jól indult és 2 hétig nem is volt semmi probléma vele. Most azonban a defekt ismét megjelent, pontosan ugyanúgy mint az elején.
A kérdésem az, hogy létezik egy tipus hiba ezeknél a modelleknél és ez a t-conban keresendő, vagy a hibás alkatrész a mainboard lenne?
Itt sajnos a méricskélés nem nagyon segít, mert ha hozzányulok és kibontom a tv helyrejön, tökéletesen müködik, órákon keresztül.
Közölte az ügyfél, hogy a TV jelenleg ismét tökéletesen müködik.
Ha van valakinek tapasztalata ezzel  a modellel és hajlandó segíteni nagyon megköszönném.

Tisztelettel: Zsolt
SAMSUNG LE32B530 inverter hiba
Üdv! Egy Samu LE32B530P7W laposba keresek invertertrafót. A kettő közül az egyiken égett folt, az egyik szekundere szakadt. A típusa QGAH02094. Csak Ebay-on találtam, itthon nem. http://www.ebay.com/itm/QGAH02094-Inverter-Transformer-Samsung-LCD-/150928265498 Egy oldalon együtt említik a Samu PC-monitorokban használt, itthon is szinte bagóért kapható TMS91429-cel. http://www.lcdshuning.com/sdp/679370/4/pd-3531402/10200577-1528684.html Egy másik oldal szerint az eredetit használja még a B450 és a B550 is. http://www.matrix-handel.de/QGAH02094_1 A Sini szerint ezen készülékek használhatják a fent említett TMS91429-et, inverterenként változó.. Fizikailag mindkettő ugyan úgy néz ki, de a szekunder tekercsek között cca. 400R plusszot mérek a TMS javára. Az, hogy melyiket használták, csőfüggő lehet? Szerintetek bele lehet rakni biztonsággal? Ha esetleg van valakinek elfekvőben legalább egy és megválna tőle, kérem, jelezze! Köszi! Jani
Samsung Bn44-00159A táp
Sziasztok..
A fenti TV-hez keresek tápot 42-col plazma Samsung Bn44-00159A
Similar manuals:
If you want to join us and get repairing help please sign in or sign up by completing a simple electrical test
or write your question to the Message board without registration.
You can write in English language into the forum (not only in Hungarian)!

E-Waste Reduce