Sziasztok!
Sem távírányítóval, sem az érintő kapcsolójával nem tudom bekapcsolni, csak ha a hálózati csatlakozót ki-be húzom, dugom. A Power led világit, távirányítási kísérletnél villog; az érintő kapcsoló az első kísérletnél "ciccen" egyet (ahogy a bekapcsoláskor szokott), de semmi. Az első kihúzás-bedugás után a távírányító megnyomására a led kialszik, de semmi. A legtutibb ha nem viágító led mellett (de tápfesz alatt) lassan húzom ki a csatlakozót és ekkor villan fel a led, és hirtelen visszadugom. Még egy dolgot kipróbáltam:ha nem megy kívülről akkor megpróbálom időzítővel. Beállítottam kb 12 óra múlva való bekapcsolásra. Egy óra múlva bekapcsolt (éjjel), és kikapcsolás utá másnap minden a régi. Még egy dolog, ha meleg, akkor kikapcsolás után működik a távírányíító.
Bocs, hogy ennyit írok, de már marhára utálom. Hívhatnék szerelőt, az most kb egy fél új Tv ára, és nem tudom, hogy holnap mi baja lesz. Másrészt nagyon rühelleném ezért kidobni a 93 cm-es TV-t. Letöltöttem a rajzát,- leszakad a pofám, de nem találtam meg az érintő kapcsolót. Arra gondoltam, ha egy elkó, vagy forrásztási hiba azt meg tudom csinálni, de IC cserélni nem tudok.
Pedig nagyon gyanús mert az IR csatlakozik a main micom ic-hez.
Ha valaki tudna segíteni, nagyon hálás lennék.
Sziasztok!
2021.05.19.
A tápegységben az elkók cseréje megoldotta a problémát (8 db különösen gyalázatos volt).
Köszönöm mindenkinek a segítséget,az "építő jellegű" kritikát, és a jól megérdemelt fricskát.
Sziasztok
Tisztelt Szakik!
Ha tudna valaki segíteni rajz kellene a tv -hez és tipp a hibára.
Az történik ,hogy nincs piros szín a képen így minden zöldes színben jelenik meg.
Viszont a txt-nél minden rendben, valamint a felíratok a menüből is színhelyesen jelennek meg-osd-(itt meg van a piros szín).
Mi lehet a hibás?
Egyrészt nem vagyok tv szerelő csak hason szakmabeli így ez irányú tapasztalatom igen kevés.
Megnéztem az alaplapon valóban S61B sasszi, és sikerült is a neten rajzot hozzá letöltenem, de ez mégsem ugyanaz.
Mert ebben nincs pip, sem plussz tuner és az alkatrészek száma sem stimmel nagyon sok helyen.
Bár sok mindenben egyezik, de mégsem ez.
Pl video ic sem ugyanaz ebben CXA2165Q VAN.
Egy biztos crt panelra menő színjelvezetékek kivétele (cserélgetése)alapján egyértelmű hogy a piros színjel hiányzik ami a crt panelra megy ,és a crt panel is tökéletes.
Rajzból kiderül az osd színjelnek külön bemenete van a video ic-n, ez is rendben van.
Tehát ebből logikusan következik az ic kimeneti része is hibátlan, egyébként méréssel sem találtam semmi hibát a kimeneti részen, különben txt, osd hogy lenne színhelyes?
Csak a fránya képjelekből hiányzik a piros.
Pip-ről rajz szerint egy kondin 100nf és egy ellenálláson megy jel az ic egyik lábára (bár nem stimmel a rajz teljesen nekem nincs pip tuner).
Sajnos ezt a részt nem tudom mérni, mert nincs csak hagyományos műszerem.
És nem is tudom mit kellene itt mérni.Ráadásul hozzá sem lehet férni az fbox panel hátoldalán van, és túl miniatűr minden még nagyítóval is alig látni (smd).Amit tudtam mérni minden ok.
Ebben kérnék segítséget.
Ez lehet video ic hiba vagy már ide sem jön jel a tunerből?
Hogyan lehet ezt egyértelműsíteni?
Esetleg komplett fbox panel beszerezhető-e, és ára kb. ?(használt , bontott , de működőképes kellene, gondolom új árán tv-t veszek másikat).
Típus .:NEGO FBOX T TOP
070209 C7 213479
Szevasztok
Hozták ezt a tvt t kiütött függőlegessel La78045 ötösöm nem volt TDA8172 tőt tettem helyette de nem hatja meg feszültség jó szcóppal néztem bemenet van kimenet is,de még sincs ellenállásokat átnéztem kondikat is egyedül a tekercset nemtudom le ellenőrizni ha valami tippetek van szivesen meghalgatom.
Tisztelt Szakik!
Afenti masinát tegnap hozták. Médialejátszásra illetve hdmi bemeneten használják. Menet közben illetve ha kilépnek a médiajátszóból akkor a tv újraindúl.
Tápot nagyjából átforrasztottam. Szekunder elkók jónak tünnek esr mérővel mérve.
A tipushibáájáról tud valaki írni valamit.
A procija elég szépen fűt.
Köszi Zoli